נפטר לוחם מג''ב סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז''ל

סמ''ר בראל חדריה שמואלי ז''ל נפצע לפני 9 ימים מירי מטווח אפס של מחבל חמאס, על גבול רצועת עזה, הובהל במצב אנוש לסורוקה, שם הרופאים נלחמו על חייו
send whatsapp messsage send FB messsage

לפני דקות אחדות (שני, 15:25) נמסרה הודעה רשמית על פטירתו של לוחם מג''ב סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז"ל, אשר נפגע מירי מחבל בגבול עזה לפני כ-9 ימים ונפצע באורח אנוש. במהלך הימים האחרונים ולמעשה מאז הבוא לבית החולים סורוקה, ליוו את המשפחה אלפים מתושבי באר שבע בתפילה, הן ברחבת בית החולים והן בבתי הכנסת ברחבי העיר. 

''משמר הגבול מרכין את ראשו לזכרו של הלוחם סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז"ל שנפל בעת לחימה בפעילות מבצעית בצפון רצועת עזה'', נמסר בהודעה מטעם מג''ב. 

בראל ז"ל התגייס למשמר הגבול וביצע את הכשרת הלוחמים במחזור מרץ 2019, לאחר הכשרת הלוחמים יצא לקורס מסתערבים במג"ב ולאחר מכן שובץ ביחידת המסתערבים (ימ"ס) של מג"ב דרום. 

במהלך שירותו ביחידה ביצע בראל ז"ל קורס צלפים ושימש כצלף בימ"ס. הלוחם היה שותף בעשרות פעילויות לסיכול טרור ולחימה בפשיעה החמורה בגזרה הדרומית. 

בשבת , ה-21 באוגוסט, בפעילות של הלוחם בראל ז"ל בגדר בצפון רצועת עזה נתקל הכוח בירי משטח הרצועה ובראל ז"ל נפצע באורח אנוש. בראל ז"ל פונה למרכז הרפואי סורוקה.  לאחר כשבוע ימים שנלחם בגבורה על חייו תוך ניסיונות של הצוות הרפואי של סורוקה להצלת חייו, נקבע מותו. 

בראל ז"ל בן 21 בנופלו תושב באר יעקב, הותיר אחריו אמא, אבא, שתי אחיות ואח. 

ראש הממשלה בנט ספד לבראל ז"ל: "לוחם בחייו ולוחם במותו. הוא נאבק על חייו עד הרגע האחרון. אני מבקש לשלוח חיבוק גדול למשפחה שאיבדה את היקר לה מכול".

שר הביטחון בני גנץ: ''‏בראל חדריה שמואלי, מטובי בניה של המדינה, נפל בהגנה על המולדת ותושבי הדרום. רק לפני מספר ימים נכנסתי לחדרו והתפללתי בליבי שיתאושש, אך הבשורה הקשה הגיעה ואיתה כאב גדול. בשם מערכת הביטחון, אני שולח תנחומים מעומק ליבי להוריו ולבני משפחתו. שלא תדעו עוד צער''.

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן: "בראל ז"ל היה לוחם מלח הארץ, גדל וחונך לערכים של אהבת המולדת והתגייס לשירות במשמר הגבול בכדי לשרת ולתת ביטחון לאזרחי המדינה. אני משתתף בצערה הכבד של המשפחה ומחזק את מפקדיו וחבריו ליחידת המסתערבים של מג"ב דרום. 

בכל משימה פעל בראל ז"ל במקצועיות ובנחישות רבה תוך הובלה של חבריו לנשק. לצד זה היה החבר הטוב שתמיד נותן עצה טובה ומחזק את הסובבים סביבו - לוחם וג'נטלמן. משפחתו הינה משפחתינו לעד, גורלנו משותף ונמשיך ללוות אותה לעד. 

אני מצדיע לך בראל." 

מסורוקה נמסר: ''בצער רב אנו מודיעים על פטירתו של לוחם מג״ב בראל חדריה שמואלי שפונה לבית החולים לפני כשבוע, לאחר שנורה בראשו בגבול רצועת עזה. הצוות הרפואי נלחם על חייו והוא עבר מספר ניתוחים  במהלך אישפוזו.  חרף המאמצים הרבים ובשל הפציעה הקשה, נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה''.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו: ''נשבר הלב. אני ורעייתי שולחים תנחומים מעומק ליבנו למשפחתו של בראל חדריה שמואלי, לוחם ביחידת המסתערבים של מג"ב שנפל בהגנה על המדינה. בימים האחרונים התפללנו יחד עם כל עם ישראל לרפואתו. קיווינו לנס, אך לצערנו הנורא מכל קרה. אנחנו מחבקים את יוסי וניצה ואת כל המשפחה''. 

''בראל נלחם יחד עם חבריו בנחישות ובגבורה בטרור מרצועת עזה. לעולם לא נשכח את גבורתו. יהי זכרו ברוך ונצור בליבנו תמיד''.


הלוויתו של הלוחם סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז"ל תתקיים היום בבית העלמין הצבאי קריית שאול בתל אביב בחלקה המשטרתית.  המשפחה מבקשת מכלי התקשורת לא להגיע לסיקור הלוויה, לכבד את בקשתם ואת פרטיותם באובדן הכבד של בראל ז"ל. 


יהי זכרו ברוך!על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com