הותר לפרסום: 5 תושבי לקיה עצורים בחשד לניסיונות לינץ' בכביש 6

פוענחו בחקירת שב״כ ומשטרה שלושה ניסיונות לינץ׳ חמורים בכביש 6, נעצרו חמישה חשודים תושבי היישוב לקיה
send whatsapp messsage send FB messsage
הפרות הסדר בנגב (צילום ארכיון: דוברות המשטרה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נעצרו חמישה חשודים במעורבות במעשי לינץ׳ באיזור הנגב:  קוצאי אלאסד, חסן אלאסד, עומאר אלאסד, ואאל אלאסד וקטין נוסף, תושבי היישוב לקיה שבנגב, בחשד למעורבות בנסיון לינץ' שבוצע למול שלושה נהגים במהלך אירוע הפרות סדר אלימות שהתרחשו בליל ה-11 במאי, בכביש 6 הסמוך ללקיה, במהלך מבצע "שומר החומות". 

נסיונות הלינץ' התרחשו במהלך הפרות סדר נרחבות בכביש 6 סמוך לצומת לקיה, ובוצעו בפועל למול שלושה רכבים ישראלים אשר נעו על הכביש. 

ברכב הראשון שהותקף, נהגה אישה יהודייה אשר רכבה נרגם באבנים ולאחר שחולצה על ידי נהג משאית שהיה במקום, רכבה הועלה באש. 

ברכב השני שהותקף, נהג עובד זר תאילנדי אשר רכבו נרגם באבנים. לאחר עצירת הרכב הוצא הנהג והותקף באלימות, בהמשך העלו המעורבים את רכבו באש. הנהג שוחרר רק לאחר שהתוקפים הבינו שהוא אינו יהודי והוא נלקח להמשך טיפול רפואי. 

ברכב השלישי שהותקף נהג אזרח יהודי אשר רכבו נרגם באבנים בעודו ברכב, תוך שבוצע נסיון להוציאו מהרכב בכוח. הנהג חולץ עם הגעת כוח משטרתי למקום והועבר להמשך טיפול רפואי. 

עם תום חקירתם, הוגשו לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום המייחסים להם עבירות חמורות. 

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה רבה כל מעורבות של אזרחים ישראלים בפעילות טרור, וימשיכו לפעול למיצוי הדין עם אלו הפועלים לפגיעה בביטחונם של אזרחי המדינה.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com