אביעד משה הורשע בניסיון לרצוח את שירה איסקוב

הרכב השופטים: ''המתלוננת הייתה בסכנת חיים מיידית. הנאשם היכה את המתלוננת באופן שמלמד על כוונה אחת - לרצוח את המתלוננת. בנס ובסיוע השכנים ושירה עצמה שנלחמה על חייה האירוע הסתיים איך שהסתיים''
send whatsapp messsage send FB messsage
אביעד משה (צילום שהועלה לרשתות חברתיות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אביעד משה הורשע בבית המשפט המחוזי בבאר שבע  בניסיון רצח של אשתו לשעבר, שירה איסקוב, בביתם במצפה רמון בספטמבר שעבר וגם בהתעללות בקטין - בנם הפעוט שהיה עד לאירוע. 

ראשת ההרכב, השופטת יעל רז לוי, הקריאה את הכרעת הדין, בה נאמר בין היתר: "עדותו בפנינו עיקרה עסקה בהצגת המתלוננת באור שלילי ביותר. הוא צייר תמונה שלפיה האשם במתלוננת והמשיך עם אותם דפוסים שליליים. נותרנו לאחר עדותו עם חור שחור. הגם שאינו מתכחש למעשיו, הוא לא מוכן לענות על שאלות בנוגע אליהן. כחוט השני עולה שהוא מודה במעשים באופן טכני. הוא מסביר שהוא הקורבן ושירה האלימה''.

"דבריו הותירו בנו רושם שלילי. גם בעדותו, כשביקשנו שיסביר, לא סיפק הסבר למעשיו. אמר 'איבדתי את זה. לא הייתי שם'. תשובות נטולות גוף מעשי. כל אלה מעוררים תהיות ומקשים לתת בו אמון. הוא העיד באופן מניפולטיבי וניכר שהדבר מתוך מחשבה כיצד יכול להציג דברים באופן שיטיב עמו ויציג אותו באופן חיובי.

"הוא לא הסתפק בעשרות רבות של חבטות במערוך עץ בפניה, שבירת שיניה וריצוץ גולגולתה, דקר אותה בפלג גופה העליון. כל אחד מאלה מעידים על כוונת קטילה. המתלוננת הייתה בסכנת חיים מיידית. הנאשם היכה את המתלוננת באופן שמלמד על כוונה אחת - לרצוח את המתלוננת. בנס ובסיוע השכנים ושירה עצמה שנלחמה על חייה האירוע הסתיים איך שהסתיים".

על פי כתב האישום המקורי, אשר הגישה פרקליטות מחוז דרום נגד משה, יוחסו לו ניסיון לרצח וחבלה חמורה.  בהמשך התווספה עבירה של "התעללות בקטין או בחסר ישע", מאחר שבעת התקיפה שהה בנם הפעוט לצידה של שירה. על פי כתב האישום הוא גרם סבל לילד, הפחיד אותו באופן משמעותי והתנהג כלפיו באכזריות, כאשר כפה עליו להיות נוכח ולצפות במעשיו כלפי אימו.

בית המשפט המחוזי בב"ש קיבל  את עמדת הפרקליטות והרשיע את הנאשם אביעד משה בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום של נסיון רצח, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, וכן בסעיף אישום תקדימי של התעללות בקטין או בחסר ישע.

בית המשפט דחה פה אחד את כל טענותיו של משה כי לא הייתה לו כוונה לרצוח וקבע, כי הנאשם היכה את המתלוננת באופן שמלמד על כוונה אחת- לרצוח אותה.

בנוסף, קבע בית המשפט באופן תקדימי, כי הגדרת ההתעללות הינה דינמית והיא יכולה להתקיים גם ללא מגע פיזי. בית המשפט ציין בהכרעת הדין, כי מדובר במקרה כה מובהק, שבו התעללות נפשית בקטין יכולה לקום גם כאשר המעשים אינם נעשים כלפי הקטין עצמו.

בית המשפט הלך צעד משמעותי לעבר נפגעי העבירה והעביר מסר חד וברור, לפיו הוא לא יסבול אלימות כלפי נשים וילדים.


​​​​​​​


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​