המשטרה פתחה בחקירת ''אתגר הישבנים'' בטיקטוק

סרטונים מטרידים, של צעירים נוסעים ברכב וסוטרים בישבן לבנות במתחם בילוי בבאר שבע הגיעו גם למשטרה, שפתחה בחקירה. עד ראיה: ''זה לא חדש, כל הזמן יש שם הטרדות''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום מסך מתוך סרטון (ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

''אתגר הישבנים'': צעירים ברכב מתקרבים לצעיר שיוצאת ממקום בילוי בבאר שבע, סוטרים לה בישבנה ומעלים לרשת הטיק-טוק. הסרטונים המזוויעים הגיעו למשטרה, שפתחה בחקירה. מדובר בסרטונים שעלו לרשת החברתית בימים האחרונים ועל פי עדי ראיה, צולמו במתחם בילויים בבאר שבע. 

וידאו: תיעוד הטרדה שהועלה לרשת הטיקטוק (ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


הסרטון נמשך כ-8 שניות ובגרסתו המקורית, ברשתות, ניתן לראות בבירור את פניה של הצעירה. אנחנו, בברנז'ה NEWS, מפאת צנעת הפרט, טשטשנו את פניה. עדי ראיה מספרים כי לא מדובר בתופעה חדשה: ''לצערי, אם התפועה לא תמוגר, המצב יחמיר. אמנם יש סיורי משטרה, למנוע נהיגה בשכרות ביציאה מהמועדון, אבל לא ראיתי שוטרים מסיירים ליד המועדון''.

מבלה אחר, עימו שוחחנו, אומר כי גם הוא מכיר את התופעה, ''אבל אי אפשר לשים שוטר בכל פינה בבאר שבע. אין לזה סוף. פה יש בעיה יותר עמוקה. חייבים לתת ביטחון לעיר הזו. בינתיים, מה שעושים זה טלאי, על טלאי ורצים לספר לחבר'ה. באר שבע היום זאת עיר גדולה, עיר שיש בה בילויים, יש בה אלכוהול, יש בה אנשים שיוצאים לבלות, רוצים להנות, אין בזה פסול. במקביל, יש מי שלא יודעים להתנהג ובהם צריכים לטפל. אין לי ספק שיתפסו את אלה שהעלו את הסרטון, כל באר שבע מרושתת במצלמות ואני מקווה שיענישו אותם לחומרה''.

​​​​​​​המשטרה פתחה בחקירת האירוע. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com