52 בתי ספר מהנגב - זכו בתואר מצטיין

בתי הספר - מכל זרמי החינוך- יתוגמלו בפרס כספי. הפרס ניתן על ההישגים שלהם בשנת הלימודים החולפת. רם זהבי, מנהל המחוז הדרום במשרד החינוך: ''משמח לראות את הנתון הכללי במחוז''
send whatsapp messsage send FB messsage
מקיף ו' בבאר שבע (צילום: גוגל מפות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

משרד החינוך מפרסם היום, (ד') את רשימת 313 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה, אשר הצטיינו בתחום הערכי, החברתי והלימודי. בחירתם של בתי הספר הזוכים התקבלה על סמך שקלול של שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים, וכן בהתאם לשיעור השיפור שחוללו מוסדות החינוך. 52 מהצטיינים - הינם בתי ספר בדרום.

אלה בתי הספר המצטיינים בנגב: מקיף דרכא נתיבות, מקיף שדרכא זינמן דימונה, תיכון אורט אלהואשלה ביישוב קצר א-סר, תיכון מקיף אורט ערד, בית ספר  אלנג'אח ברהט, עמל רמות באר שבע, מקיף חדש אום בטין, מקיף דוד טוביהו באר שבע, גימנסיה באר שבע, אולפנת בנ"ע חן במדבר באר שבע, עירוני ג' מקיף באר שבע, דאר אלקלם רהט, תיכון חדש בנים נתיבות. השלום ע"ש יצחק רבין מצפה רמון, עירוני א' באר שבע, ישיבה תיכונית דרכא, נתיבות. מקיף דתי אמי"ת באר שבע. אולפנת בנ"ע ערד. מקיף ע"ש  יצחק רבין באר שבע. תיכון ברנקו וייס מיתרים, מיתר. טכני חיל האויר באר שבע. אזורי עתיד אופקים. מקיף ו', באר שבע, מקיף רגר, באר שבע. מקיף דתי נתיבות. דרכא להימן דימונה. תיכון ספיר, ירוחם. 

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון: "מערכת החינוך התברכה באנשי חינוך, מנהלים ומורים, שמובילים את תלמידי ישראל ומצעידים אותם להישגים מרשימים בכל תחומי החיים. תלמידים ותלמידות אלו הם דור העתיד של מדינת ישראל. אנשי החינוך הזוכים מבססים את תחושת השייכות של התלמידים לקהילה, נוטעים בהם ערכים ומעניקים להם כלים משמעותיים לחיים. אני מברכת אותם על עשייתם החינוכית, שיש לה השפעה עצומה על כלל החברה הישראלית ועל עתיד מדינת ישראל".

מנכ"ל משרד החינוך, תא"ל במיל' יגאל סלוביק: "המנהלים והמורים הזוכים בפרס מייצגים את כל צבעי הקשת של החברה הישראלית, על כל גווניה. אני מברך אותם על זכייתם בפרס כהוקרה על הישגיהם המרשימים, הראויים לכל הערכה. אני מאחל להם שיעמידו עוד שורה של אנשי חינוך מובילים שילכו בעקבותיהם, ויצמיחו דור של תלמידים שיצעידו אותנו לקדמת הבמה.

לאור הישגיהם, עובדי ההוראה שבבתי הספר הזוכים יתוגמלו בסכום כספי הנע בין 3,166 ₪ לכ-8,443 ₪, זאת בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה". 

בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 784 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, ומתוכן 313 חטיבות זכו בתגמול. 56% מתוכן הן חטיבות במגזר היהודי-ממלכתי, 26% ממלכתי-דתי, 11% מהחינוך הערבי, 3.4% מהחינוך החרדי, 1.9% מהחינוך הדרוזי, ו-1.9% מהחינוך הבדואי. 

רם זהבי, מנהל המחוז הדרום במשרד החינוך: "מתוך סך החטיבות העליונות, 52 הן ממחוז הדרום. הנתון הזה מצביע על שיפור מתמיד של בתי ספר משנה לשנה - ביחס להישגיהם הקודמים. משמח לראות את הנתון הכללי במחוז, כמו גם הנתון המתייחס למוסדות חינוך בחברה הבדואית, אשר חוללו שינוי משמעותי עת הציבו לעצמם רף גבוה של ערכים ושל ציונים ועמדו בו".​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com