אחרי יממה של איומים מעזה, 3 רקטות נורו לעבר כיסופים

אזעקת צבע אדום בכיסופים - ולפי דיווחי תושבים, קולות נפץ. משעות הבוקר איים הג'יהאד האיסלמי ''להבעיר את השטח - כנקמה על פגיעה בערבים'', לטענתו
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום מסך: אפליקציית כומתה

ירי רקטות לעבר כיסופים שבמועצת אשכול. מטח של 3 רקטות נורה מעזה ועל פי הנראה, בוצע יירוט אחד. תשובים דיווחו על קולות נפץ. אזעקת הצבע אדום הושמעה בשעה 22:59. במהלך היממה האחרונה איים הג'יהאד האיסלמי ''להבעיר את השטח'', בתגובה על פגיעה באזרחים ערביים בירושלים, לטענתו - על רקע גל האלימות הנוכחי בירושלים וביפו. 

על פי גורמים פלסטינים - נורו 3 רקטות. במקביל, חמאס פינה מפקדות מחשש לתגןובה ישראלית. מדובר בהתחממות של הזירה, ככל הנראה בהוראה אירנית. שלשום אירע תקרית חריגה, כאשר טיל SA5 מסוריה נורה לעבר ישראל ופגע בפזורת דימונה. בצה''ל התעקשו להסביר את התקרית בה טיל קרקע אוויר סורי חוצה את ישראל לאורכה מבלי שיורט וחלקים ממנו נתחו בבתים בנגב, כ''זליגת ירי''. זוהי אזעקת הצבע אדום השלישית השבוע והרביעית החודש. פני שבוע בדיוק נורו רקטות לעבר חולית ושדה אברהם. 

בצה''ל מוכנים למסור רק כי ''הנושא בבדיקה''. על פי הערכות שונות, הגיאהד האיסלמי וגורמים אירניים מנסים להביא לחימום הגיזרה באמצעות העזתים ולגרור את ישראל לעימות, כאשר היא נמצאת בעיצומו של משבר פוליטי. 

ממועצת אשכול נמסר: ''לפני זמן קצר הופעלה אזעקת צבע אדום בכיסופים בעקבות מספר שיגורים לשטחנו. אין נפילות בתוך הישוב. רקטה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל וככל הנראה מספר נפילות בשטחים פתוחים סמוך לגדר הגבול. אין נפגעים בגוף ולא ידוע על נזק. כרגע מתבצעות סריקות. אין שינוי בהנחיות לתושבים''.
​​​​​​​