צפו: קבצנית מהשטחים באמצע כביש סואן, כוחות מג''ב עוצרים אותה

''כולם מכירים את התופעה: נשים פלסטיניות עם תינוקות בידן מקבצות נדבות בכבישים וביישובים'', מספר תושב תל שבע. ''לפעמים הן באות למסגדים לבקש כסף כאילו לעזור למסגד אחר, מה שלא נכון''
send whatsapp messsage send FB messsage
שוטר מג''ב עוצר את הקבצנית באמצע הכביש (צילום ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

תופעה ביישובי הנגב: נשים פלסטיניות, שנכנסות לישראל דרך שביל ההברחות, עומדות בצמתים סואנים ומקבצות נדבות כשתינוק בידיהן. היום התקיים מרדף קצר אחרי קבצנית שעמדה בצומת תל שבע, סכינה עצמה ואת תינוקה וניסתה לקבץ נדבות. שוטרי מג''ב שהועזקו למקום עוצרו את האישה, חקרו אותה והחזירו אותה לשטחים. 

וידאו: מעצר האישה בכביש סואן ליד תל שבע (צילום מתוך רשת חברתית / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


תושבים בתל שבע מספרים כי זאת תופעה מוכרת ולא אחת, נצלנית: לפעמים, התינוק בידן כלל לא שלהן והוא משמש תירוץ לקיבוץ נדבות. ''באות אלינו למסגדים, לפעמים מבקשות נדבות בשביל עצמן ולפעמים מספרות שהן מקבצות נדבות בשביל מסגד ואז אנחנו בודקים ומתברר שהסיפור לא נכון'', אומר תושב תל שבע.

''הלב כואב, לפעמים התינוקות בשמש שעות ארוכות ולפעמים הן מסכנות את עצמן ואת התינוקות בכבישים. אנחנו מנסים להעיף אותן, הן חוזרות'', מספר תושב אחר, שהיה עד ראיה לתקרית היום. ''אם מישהו נזקק, יש מספיק ארגונים שעוזרים לו אצלנו''.

תיעוד התקרית היום עלה לרשתות החברתיות, אך מדובר בתופעה ישנה וכאובה בנגב: כבר לפני 20 שנה המקומון ''כל-בי'' חשף את קיומן של כנופיות מאורגנות, המפעילות נשים בקיבוץ נדבות בערים כגון באר שבע. ליבם של הבאר שבעים אל נותן להם לראות אישה מתחננת לתרומה למזון. אלא שאחרי שנשים נעצרו אז, התברר כי את התרומות היו גורפים מפעילים מהשטחים.

תושב תל שבע שראה את המרדף, אומר לנו כי הוא חשש לשלומה של האישה והתינוק: ''מכוניות עוברות פה במהירות, איזה אימא מסכנת ככה תינוק? זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה''.

מדוברות מג''ב נמסר: ''בעקבות מספר פניות של נהגים למוקד 100, מוקד החירום של משטרת ישראל בדבר אישה העוסקת בקבצנות בצומת תל שבע ובכך מסכנת את חייה ואת חיי משתמשי הדרך כשפעוט בידה, הוזעק אל המקום כוח משטרתי שהבחין באישה ועיכב אותה לתחנת המשטרה שם התברר שמדובר בפלסטינית ללא אישורי שהייה בישראל. מדובר בכוח משימה מיוחד של המשטרה הפועל בצירי הנגב לטיפול מהיר ויעיל באירועים מסכני חיים.  בסיום חקירתה היא הוחזרה לשטחים''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​