נתניהו: ''אקים מכללה בדואית איכותית בבאר שבע''

ראש הממשלה בישר על ההחלטה להקים מכללה בדואית בבאר שבע. במקביל, יאריך את ההחלטה להעביר את בסיסי צה''ל לנגב
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: יח''צ - צבי תקשורת - שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

מאת משה פריאל, כתבנו הפוליטי

באירוע הרמת כוסית לרגל חג הפסח שנערך השבוע ברשות לפיתוח הנגב – לראשונה ללא זום אלא בהשתתפות פיזית – גילה יו"ר הרשות ראש עיריית דימונה בני ביטון כי ראש הממשלה בנימין נתניהו התחייב בסיורו בנגב לצרף אליו את הרשות הבדואית ולהקים מכללה בדואית איכותית לטובת תושבי הנגב הבדואים.

אירוע הרמת הכוסית היה מרגש במיוחד השנה, כיוון שלראשונה היה זה אירוע פיזי ולא באמצעות הזום. מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב משה מוריוסף אמר היכולת לקיים אירוע כמעט בלי מיגבלות קורונה משתלב באווירת האופטימיות וחידוש העשייה במלוא הקצב ברשות לפיתוח הנגב.

באירוע החגיגי השתתפו בין הייתר מנהלי מחוזות הדרום במשרדי החינוך (רם זהבי) והשיכון (מלי שרביט), סגן נשיא אוניברסיטת בן גוריון הפרופ' דן בלומברג, אביטל קוצר-אדרי מנהלת מותג נגב במשרד התיירות וכן סמנכ"לית הרשות לפיתוח הנגב פלורין גדלבסקי, היועץ המשפטי אלדד אופק והחשב של הרשות נתנאל כהן.

בני ביטון הזכיר בדברי ברכתו את התחומים שבהם עסקה הרשות השנה למרות מיגבלות הקורונה : חיזוק הלמידה מרחוק, תמיכה בסטודנטים שילמדו את המקצועות הפרהרפואיים בדגש על קלינאות תקשורת וכן עידוד במלגות לסטודנטים שלומדים תואר שני במינהל רפואי ומנהיגות, מה שיחזק את מערך הבריאות בנגב.

ביטון הדגיש כי כל זאת אירע למרות מיגבלות הקורונה והיעדרו של תקציב מאושר כרגיל. לדברי ביטון בשנה הקרובה יינתן דגש מיוחד לחזק את האוכלוסיות המוחלשות יחסית : בדואים וחרדים במרחב הנגב.

מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב משה מוריוסף בירך את ראש הממשלה ואת שר הפנים אריה דרעי על הודעתם להאריך את החלטה 546 העוסקת בין השאר בהעברת בסיסי צה"ל דרומה והיערכות משרדי הממשלה השונים לקראת מהלך דרמטי וחשוב זה.

מוריוסף ציין כי השנה ברשות יקדמו בכל הכוח את מאיצי התיירות בנגב, את שידרוג פרויקט הדגל "ביזבנגב"  וכן יפעלו להוציא לפועל את כל המכרזים והקולות הקוראים הרבים שממתינים להקמת ממשלה חדשה בישראל ולאישור תקציב כמתבקש.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​