אונס הילדה בנגב: הפרטים המותרים בפרסום מרמזים על גודל הזוועה

זעם גדול בנגב, בעקבות המקרה המזעזע, שחלק גדול מפרטיו אסורים בפרסום: 3 תושבי ביר הדאג', פרצו לבית ביישוב קטן בנגב. אחד מהם, קטין, אנס ילדה בת 10 בעוד חברו מאיר עליהם עם פנס. כתב אישום נגדם יוגש בקרוב
send whatsapp messsage send FB messsage
כלי המריצה של החשודים (צילום: משטרת ישראל), המרחב המדברי (גוגל מפות)

סערה בנגב, בעקרבות מקרה מזעזע, שהתרחש לפני שבועיים ביישוב קטן ומבודד. פרטים רבים מתוך המקרה אסורים בפרסום. על פי המותר לפרסום עולה כי הילדה הגיעה בשעת לילה מאוחרת לחדר הוריה, העירה אותם וסיפרה שמשהו קרה. האם הייתה הראשונה לקלוט כי הילדה עברה טראומה נוראית והאב ניגש לבדוק את הבית ואת מכוניתו וגילה כי אכן היו פורצים בבית. תוך דקות, התבררו להורים הפרטים האיומים: השלושה - בן 22 ושני קטינים בני 17 ו-16, פרצו לדירה והתחילו לחפש מה לגנוב. אחד הנערים ראה את הילדה בחדרה ואנס אותה, בעוד חברו מאיר עליהם בפנס. 

ציוד צה''לי מבצעי, תחמושת, נשק ואפילו ג'יפים, עושים דרכם בין היתר לביר הדאג' (צילום: משטרת ישראל)

האב הזעיק את המשטרה, אשר הקימה צוות חקירה מיוחד. החשודים נעצרו נעצרו, אחרי שנתפסו פורצים למו''פ ערבה. על פי החשד, אחד שני הקטינים הוא שתקף את הילדה וביצע בה מעשה סדום. חקירת האירוע נמצאת לקראת סיום.בימים הקרובים אמור להיות מוגש כתב אישום.

המשפחה מתגוררת ביישוב קטן ומבודד יחסית, שכמו הנגב כולו, חווה גל פשיעה. המדינה אינה מצליחה לספק ביטחון לתושבי הנגב, בין אם זה בבאר שבע או במקרה זה, באותן נקודות יישוב, שפעם נחשבו להתיישבות חלוצית והיום חיות באיום מתמיד. אפילו בסיס צאלים, השוכן במרחב בו התרחש האירוע, אינו בטוח עוד ומזה שנים סובל מפריצות וגניבות אמצעי לחימה ועל פי עדויות שונות שהגיעו לברנז'ה NEWS, אפילו מגניבת אמצעי קשר המאפשרים לגנבים להאזין לתקשורת צה''לית.

המקרה הנורא, המזעזע, עורר גל תגובות קשות בנגב, שתוביו דורשים מזה זמן ביטחון. ''תבוא עם מספריים, תחתוך גדר ותיכנס לאיזה בסיס שבא לך'', אומר לנו תושב האיזור. ''אנשים פה מפחדים. הפשיעה הרימה ראש, אבל הידיים של התושבים כבולות. תראה מה קרה לאריה שיף, תראה איזה סיפור עשו לשי דרומי. אין לנו ביטחון והמקרה הזה נורא. זה הסיוט של כל הורה, של כל משפחה. הפקירו אותנו''.

ביישובי הפזורה מצויים נשק ותחמושת בכמויות אדירות (צילום: משטרת ישראל)

ברשתות החברתיות בבאר שבע המקרה עורר זעם רב, אם כי הגולשים נזהרו מאוד לא לחשוף פרטים העלולים לפגוע במשפחה. מלבד באר שבע, החווה גל פשיעה משל עצמה, יש פחד גדול כי אירועים דומים יתרחשו ביישובים קטנים. במקומות רבים השמירה הודקה. ''פעם היינו חיים פה בשלווה, אף אחד לא היה נועל דלתות'', מספר א', מיישוב קהילתי ליד באר שבע. ''היום הכל נעול, התקנו סורגים ואפילו האופניים של הילדים מוכנסים הביתה בלילות. בלילה הכלב נכנס אלינו. גנבו לנו ציוד, השחיתו מכוניות, הם חמושים, זה חבר'ה מסוכנים, לא הדור של ההורים שאנחנו הכרנו והיה איתן חיים בכבוד הדדי. זה הפך למקום מפחיד. באנו לחפש ביישוב הזה איכות חיים, - וזה נעלם''.

בשבועות האחרונים רבם בקבוצות הוואצאפ שנוצרו בעקבות גל הפשיעה בנגב מדברים על כך שחלה הקצנה הן של המעשים, של התעוזה, הפורעים אינם חוששים לפרוץ לבסיסי צה''ל, לטענת לא מעט אנשים ששוחחנו איתם, תוך סיוע מבפנים, הם אינם חוששים מהמשטרה או ממערכת המשפט. בבאר שבע ישנה קריאה להקים מערך של משמר אזרחי או משמר שכונתי ולתת לו סמכויות שיטור של ממש. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com