נתניהו נפגש עם ראשי הרשויות הבדואיות בנגב, הבטיח לטפל במצוקותיהם

נתניהו נפגש עם ראשי היישובים הבדואים בנגב והבטיח להם כי יטפל בבעיות החינוך, השיכון ויסייע במיגור הפשיעה
send whatsapp messsage send FB messsage
נתניהו בפגישה עם ראשי הבדואים מהנגב (צילום: צילום קובי גדעון - לע''מ)

"אי אפשר להשאיר את המצב כפי שהוא בנגב. בקרוב אביא לממשלה הצעת החלטה לטיפול יסודי ולמיגור הפשיעה במיגזר הבדואי " כך אמר היום (יום ג' ה-26.1) ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישה עם פורום ראשי הישובים הבדואים בנגב. המפגש התקיים על רקע גל הפשיעה העובר הן על המגזר והן על באר שבע. 

עם זאת, יש בבאר שבע רבים הטוענים כי המצב לא החל לאחרונה וכי בעיר היו מזה שנים תופעות של פרוטקשן, אלימות, הטרדות וקטטות צעירים במרכזים מסחריים. בהפגנה שנערכה היום בבאר שבע, בהשתתפות כ-120 איש, אותה ארגן רפאל כהן, סיפרו הדוברים על חשש ממשי לביטחונם ולביטחון משפחותיהם. משך שנים היה ניסיון להציג את הדיווחים על בעיית הפשיעה בבאר שבע כ''לא פטריוטיים'' וכחדשות כזב. משלא טופלה בזמן, הפשיעה מצד גורמים עברייניים שוליים בחברה הבדואית, הפכו להיות אחת הצרות של באר שבע, שמנסה למתג את עצמה כעיר היי-טק איכותית ולמשוך אליה אוכלוסיה איכותית ממרכז הארץ.

הפגישה עם פורום ראשי הישובים בראשותו של סלאמה אל אטראש ראש מועצת אל קסום, התקיימה בלשכתו של ראש הממשלה וארכה כשעה ורבע. במהלכה שב ראש הממשלה והדגיש את דאגתו ממצב הפשיעה הגובר גם אצל ערביי הצפון וגם במיגזר הבדואי. 

ראש מועצת אל קסום סלאמה אל אטראש אמר לראש הממשלה כי ההשוואה למצב האלימות במיגזר הערבי בצפון איננה במקומה.
לדברי אל אטראש הסיבות לאלימות ולפשיעה במיגזר הבדואי הן החינוך הלקוי שלו זוכים הצעירים הבדואים, המחסור במקורות תעסוקה לצעירים הבדואים, ומצוקת הדיור של המשפחות הבדואיות שאין לה אח ורע בשום מקום אחר בארץ.

ראש מועצת אל קסום הדגיש בדבריו כי אין זה הוגן להטיל את האחראיות על מצב הפשיעה במיגזר הבדואי רק על משטרת ישראל. "אי אפשר לנקות מהאחראיות את משרדי הממשלה האחרים. המשבר מתחיל במשרד החינוך ובטיפול הבעייתי שלו בחינוך במיגזר והוא ממשיך גם במשרדי השיכון, התעסוקה והרווחה. המשטרה יכולה לפתור נקודתית בעיה של אלימות לעצור ולהרחיק לכלא מי שביצע עבירה. אבל בלי טיפול שורש במערכת החינוך ובמצוקת הדיור במיגזר – חבל על הזמן..."

אל אטראש הביא את הישוב תל שבע כדוגמא למצוקת הדיור במגזר. לדבריו תל שבע  הוקמה ואושרה ב-1966, כשחיו בה כ-6000 תושבים. כיום גרים בה פי שישה תושבים על אותו שטח.

ראש מועצת תל שבע עומר אבו-רקייק אישר את הדברים והוסיף כי  יש לו מקרה מחריד של משפחה בת 80 נפשות שנאלצת לחלוק יחד בית מגורים אחד... נתניהו הבטיח לפעול למען המיגזר ולבוא לביקור בהקדם כדי לעמוד מקרוב אחר המצב והדרכים לפתרון.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​