''ילדים נכנסים חופשי למחלקה - וגונבים פלאפונים מהחולים''

אביה של אורטל שטרית אושפז שלשום במחלקה הנוירולוגית בסורוקה - ובלילה נגנב מכשיר הסלולרי שלו: ''ילדים נכנסים, מסתובבים חופשי וגונבים מכשירי סלולר. סורוקה חייב לתגבר את השמירה, לפני שיקרה משהו חמור''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה. קרדיט: K Whiteford publicdomainpictures.net

קטע מאוד לא נעים קרה לאביה של אורטל שטרית, שאושפז במחלקה הנוירולוגית בסורוקה. שלשום, בשעות הלילה, המכשיר הסלולרי שלו נגנב. ''כפרה על הטלפון, אקנה לו אחד חדש. החש שלי הוא שאם כל כך קל לחדור למחלקה, מישהו עוד יכול לנצל את זה למעשה חמור יותר'', אומרת אורטל.

לדבריה, ''שלשום בלילה נגנבו מכשירי סלולאר מחולים המאושפזים במחלקה הנוירולוגית בסורוקה, בהם המכשיר של אבא שלי. נכנסים למחלקה ילדים בני 10-15 בשעות המאוחרות, הם לא מעלים חשד, ופשוט עוברים בין החולים הישנים והתשושים- וגונבים את כל הבא ליד. בעיניי זה מחדל. מה יש לילד להיכנס למחלקה בסורוקה אחרי שעות הביקור?  גם מבוגרים נכנסים, ולצערי אין מאבטח בדלת שישאל לפשר הגעתם אחרי שעות הביקור. למה במחלקת יולדות ניצבים מאבטחים שמוודאים בדיוק מי אותו אדם שנכנס, ורק הבעל של היולדת מורשה להיכנס אחרי שעות הביקור ואילו במחלקות אחרות כל החפץ בכניסה- פשוט נכנס?''.

''כמו שגנבו מכשיר טלפון, יכלו באותה הקלות להתעסק במכשור רפואי שצמוד למטופל, והנה לכם סכנת נפשות של ממש.
אי אפשר לדעת מה יהיה המניע הבא של הנכנסים למחלקות בבית החולים. אני קוראת לבית החולים לשנות את סדרי האבטחה בדחיפות, כי זה חלילה עלול לעלות גם בחיי אדם''.

מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה: ''אנו רואים בחומרה מקרה זה. המרכז הרפואי סורוקה הוא מוסד ציבורי גדול ובו תנועה ערה של אנשים, במהלך שעות היום והלילה, גם במחלקות האשפוז. בית החולים מבצע פעילות אבטחה מקיפה, גלויה וסמויה, בשיתוף עם משטרת ישראל. במקרה הנוכחי זוהה הגנב באמצעות מצלמות אבטחה והחומרים נמסרו למשטרה''.