מפקד בדרגת סגן אלוף נפגע קשה מירי באימון בצאלים

סמוך לשעה 21:30, הודיע דובר צה''ל כי קצין נפגע באורח קשה מנשקו של חייל אחר. בוקר, חמישי, מצבו השתפר
send whatsapp messsage send FB messsage
אימון בדרום (צילום ארכיון: דובר צה''ל, המצולם אינו קשור לכתבה)

קצין נפצע באורח קשה כתוצאה מירי באימון בבסיס בדרום הארץ.  הפצוע הוא קצין בדרגת סגן אלוף, איש מילואים, מפקד צוות בקורס מפקדי פלוגות וגדודים, נפצע מירי בבטנו, מנשקו של חייל אחר. לאחר קבלת טיפול ראשוני בשטח, הוא פונה במסוק לסורוקה. פרסום ראשוני של התקרית היה כבר אתמול, רביעי.

הבוקר נודע כי מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים, האלוף מוטי ברוך, הורה על עצירת כל האימונים בנשק במרכז הלאומי לאימונים ביבשה, עד שתושלם חקירת התקרית, המנוהלת על ידי מצ''ח. על פי מידע ראשוני מהחקירה, הקצין חצה ככל הנראה את קו האש במהלך האימון ונפגע מאש חבריו.

דובר צה''ל מסר: ''קצין צה״ל נפצע אתמול (ד') באורח קשה מירי מנשקו של קצין אחר במהלך אימון צבאי של קורס מפקדי פלוגות בדרום הארץ. הקצין פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. הודעה נמסרה למשפחתו. מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים, אלוף מוטי ברוך, החליט על עצירת אימונים בנשק במרכז הלאומי לאימונים ביבשה עד להשלמת תחקיר התקרית. המשטרה הצבאית החוקרת תפתח בחקירת נסיבות האירוע''.

מסורוקה נמסר: ''אתמול בשעות הערב פונה במסוק לחדר הטראומה בסורוקה קצין צה״ל בשנות הארבעים לחייו כשהוא סובל מפציעת ירי בבטנו, במצב קשה. לאחר טיפול ראשוני בחדר הטראומה הועבר לחדר ניתוח, ולאחר מספר שעות של ניתוח הועבר לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ כללי.  מצבו השתפר הבוקר, הוא בהכרה, נושם בכוחות עצמו ויציב''.