צפו: מסתערבים עוצרים את החייל מרהט, מחשודי הגניבה מבסיס משמר הנגב

במבצע משותף לשב''כ ומשטרה, נעצרו ארבעה חשודים בפריצה לבסיס משמר הנגב, פגיעה בחייל וניסיון לגנוב את נשקו. חייל מרהט, ששירת בבסיס, חבר לקרוב משפחתו ושני פלסטינים והעביר להם מידע
send whatsapp messsage send FB messsage
בסיס משמר הנגב (צילום ארכיון: דובר צה''ל)

חייל בשירות סדיר מרהט, בן משפחתו ושני פלסטינים מכפר אידנה נעצרו לפנות בוקר בפעילות משותפת למשטרת ישראל, שירות הבטחון הכללי והמשטרה הצבאית, בחשד להתפרצות לבסיס משמר הנגב, במטרה לגנוב כלי נשק.

תיעוד המעצרים (צילום: דוברות מג''ב)

ב-13 באפריל לפנות בוקר, התקבל במשטרת ישראל דיווח על התפרצות דרך הגדר לבסיס הצבאי משמר הנגב ועימות עם חייל שהיה בשמירה תוך נסיון חטיפת נשקו האישי. החייל נפצע באורח קל.  שוטרים הגיעו למקום ומתחקור ראשוני עלה כי חשוד נמלט מהמקום, נפתחו סריקות.

בעקבות האירוע נפתחה חקירה משותפת למחלק פח"ע ביחידה המרכזית (ימ"ר) נגב, שירות הבטחון הכללי והיחידה המרכזית (ימ"ר) במרחב מצ"ח דרום אשר לוותה בידי פרקליטות מחוז דרום (פלילי).  במהלך החקירה נודעה זהותם של חשודים ונעצרו  חייל סדיר תושב רהט בן 19, קרוב משפחתו תושב רהט בן 38 אשר על פי החשד חברו יחדיו לשני תושבי הכפר אידנא שבפנת חברון, ברשות הפלסטינית וגם הם נעצרו.

חייל סדיר  מרהט אסף מודיעין בבסיס בו שירת - שהועבר לפלסטינים

עם התקדמות החקירה עלה בידי החוקרים החשד כי האזרח תושב רהט קשר קשר לגניבת כלי נשק מהבסיס עם החייל קרוב משפחתו. לצורך קידום המשימה החל החייל לצלם ולאסוף מודיעין בתוך הבסיס תוך שהוא מעביר את המידע והתמונות לאזרח תושב רהט וזה על פי החשד העבירם לידיעת שותפיו לתכנון, תושבי אידנא.

החייל תיצפת, הפלסיטנים נכנסו לבסיס

על פי החשד, בבוקר יום שני, ה-13 באפריל, הבריח האזרח תושב רהט את שותפיו מהכפר אידנא והכניס אותם לארץ, מבלי שיהיו להם אישורי שהייה. הוא הוביל אותם לעבר הבסיס הצבאי תוך שהחייל תושב רהט נשאר בתצפית רחוקה על מנת להתריע אם תגיע משטרה לאזור. משהתמקם החייל בתצפית, הוביל האזרח תושב רהט את שותפיו לגדר הבסיס והתמקם מחוצה לו כרכב מילוט. על פי החשד תושבי הכפר אידנה חצו את גדר הבסיס בדרכם לנשקיית הבסיס אך איתרע מזלם ונתקלו בחיילים שומרים וברחו מהמקום לאחר עימות.

עם תם מלאכת החקירה הועבר חומר החקירה לעיון פרקליטות מחוז דרום (פלילי) והיום צפויים כנגדם כתבי אישום בגין המיוחס להם.

"עם היוודע דבר האירוע החמור פעלה משטרת ישראל, יחד עם גורמי הבטחון הנוספים, במטרה להגיע למתכננים ולמבצעים והכל למען שלום ובטחון הציבור", כך נמסר מהמשטרה.

סמוך לשעה 15:30 פורסם תיעוד המעצרים. במשמר הגבול אומרים כי לוחמי יחידת המסתערבים עצרו את החשודים בגין התפרצות לבסיס צבאי משמר הנגב, במטרה לגנוב כלי נשק. בין העצורים חייל המשרת בבסיס משמר הנגב.

החקירה המשותפת של שירות הביטחון הכללי וימ"ר נגב של המשטרה הובילה את מסתערבי מג"ב הפועלים בדרום הארץ לפעילות מעצרים של מספר חשודים בניסיון חטיפת נשק מחייל, איסוף מודיעין בבסיס והתפרצות לבסיס משמר הנגב שבדרום הארץ. האירוע כאמור הוביל לפעילות מבצעית מאומצת ולמספר מעצרים שתרמו רבות לחקירה ולחשיפת ההתארגנות.  בפעילות מסוערבת וחכמה עצרו המסתערבים את שני החשודים המרכזיים, חייל סדיר תושב רהט בן 19 וקרוב משפחתו תושב רהט בן 38. 
החייל נעצר בפעילות המסתערבים בבסיס משמר הנגב בו הוא משרת וקרוב משפחתו נעצר בפשיטה של הכוחות על ביתו שברהט.