בן 23 מב''ש חשוד בהטרדה מינית של ילדה באמצעות אתר צ'אט

הוא הכיר את הילדה באתר שיחות וידאו, בו חלק מהשיחות הן בעלות אופי מיני. אחרי שאימה של הילדה עלתה על השיחות, נפתחה חקירה והחשוד אותר
send whatsapp messsage send FB messsage
קרדיט צילום המחשה: Image by Dean Moriarty from Pixabay

הסתיימה חקירת משטרת ישראל כנגד חשוד בגין עבירות מין כלפי קטינות אותן הכיר על פי החשד באתר המאפשר הכרות באמצעות שיחות וידאו.

ב-10 במאי בעקבות דיווח אמה של ילדה בת 10 למוקד 105 של משטרת ישראל בדבר חשד לעבירות מין כלפי ביתה באמצעות הרשת החברתית, כפי שהבחינה במכשירה הסלולארי, נפתחה חקירה בה אותר ונעצר חשוד, תושב באר שבע בן 23.

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בחשד למעשה מגונה בנסיבות מחמירות, הטרדה מינית, החזקת חומר תועבה ובו דמות קטין. 

בהמשך לחקירה שהתנהלה במחלק הנוער של תחנת באר שבע עלה חשד לביצוע עבירות מין נוספות כלפי קטינות בגילאי 10-14 במאפיינים דומים לאחר שהכיר אותן דרך אתר/יישומון המאפשר שיחות וידאו (וידאו צ'אט) של אנשים זרים לפי תחומי עניין. 

עם תם מלאכת החקירה הועברו חומרי החקירה לעיון פרקליטות מחוז דרום אשר צפויה להגיש כנגדו היום כתב אישום בגין המיוחס לו. 

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית משפט השלום בב"ש כתב אישום נגד תושב העיר, יונתן סבהט בן 23, המייחס לו ביצוע עבירות של מעשים מגונים בקטינה שטרם מלאו לה 14, הטרדה מינית, קבלת דבר במרמה, ועוד.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רננה לוי, במהלך החודשים אפריל- מאי השנה, יצר הנאשם קשר באמצעות "ווטסאפ" ואפליקציית "אומיגל" עם שלוש קטינות בין הגילאים 14-12 ותוך שהוא מספר להן שהוא בן גילן, ביקש מהן במספר רב של מקרים לשלוח לו תמונות וסרטונים שלהן בעירום. בנוסף, שלח הנאשם לקטינות תמונות וסרטים פורנוגרפיים וביקש מהן לצלם את עצמן בסרטון כפי שראו בסרטים הפורנוגרפיים.

כמו כן, כך על פי כתב האישום, במהלך ההתכתבויות, הטריד הנאשם מינית את הקטינות פעמים רבות, באמירות הנוגעות למיניותן כגון:" הגוף שלך לא יוצא לי מהראש", "אם ניפגש "נעשה סקס?" וכד'. התיק נחקר במחלק הנוער של תחנת באר שבע.  

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר צוין, כי "קיים יסוד סביר לחשש שהנאשם יסכן את בטחון הציבור בכלל ובטחון הקטינים בפרט. חשש זה נלמד מנסיבות ביצוע העבירות באמצעות יישום הווטסאפ ורשת האינטרנט, שהם כר פורה לפיתוי קטינים וביצוע עבירות מין כלפיהם מחד ומאידך, מקום בו אין לקטינים כל הגנה".