בשורת הבריאות מרמת נגב: קסם פרי המרולה

פיתוח ישראלי ייחודי מעץ המרולה , מערכת שלמה של אנטיאיג'ינג לעור הפנים - נחשפה לאחרונה בתערוכת אגרומשוב.ישראל הינה המדינה היחידה בעולם מחוץ לאפריקה, המגדלת את העץ ומפיקה ממנו מוצרים בטכנולוגיה מתקדמת
send whatsapp messsage send FB messsage
מבחר מוצרי מרולה של חברת MARULA LAB (צילום: באדיבות החברה)

הבשורה הבריאותית מרמת נגב: פיתוח ישראלי ייחודי מעץ המרולה , מערכת שלמה של אנטיאיג'ינג  לעור הפנים - נחשפה לאחרונה בתערוכת אגרומשוב, שנערכה באקספו תל אביב. הפיתוח נעשה בתמיכת רשות החדשנות , מאושר משרד הבריאות, מאושר אורגני ,פטנט מאושר ישראל וארה"ב. הוא מתאים לכל סוגי העור, מחליק קימטוטים, מוריד אדמומיות, מבהיר פגמנטצייה, מזין , מקל, ומפחית מחלות עור - כך לדברי היזמים. 
 


ישראל היא המקום היחידי בעולם בו גדלים עצי "מרולה" מחוץ לאפריקה, הודות לעבודה פורצת דרך של המכון לחקר הנגב ופרופ' יוסי מזרחי. העצים בישראל גדלים במטעים מפוקחים טכנולוגית. MarulaLab הקימה את המרכז היחידי בעולם לחקר המרולה World Marula Center, ומחזיקה בבנק הגנים של עץ המרולה. במרכז חוקרים את גידול העץ ומפתחים מוצרי קוסמטיקה ותוספי תזונה מבוססי מרולה באמצעות טכנולוגיות חדשניות
 
שמן "מרולה" אורגני לא מזוקק של חברת "MarulaLab" מחוות זוהר המדבר ברמת הנגב הוצג לראשונה בתערוכת החקלאות של ישראל "אגרומשוב". מדובר בשמן המופק בשיטת מיצוי חדשנית ופורצת דרך, ללא מגע יד אדם.

שמן המרולה מופק בשיטת UE CO2 -2OC, המבטיחה שמן מאוד נקי, מאוד מרוכז ופעיל יותר מכל שמן מרולה אחר.

ישראל היא המקום היחידי בעולם בו גדלים עצי "מרולה" מחוץ לאפריקה, הודות לעבודה פורצת דרך של המכון לחקר הנגב ופרופ' יוסי מזרחי. העצים בישראל גדלים במטעים מפוקחים טכנולוגית. MarulaLab הקימה את המרכז היחידי בעולם לחקר המרולה World Marula Center, ומחזיקה בבנק הגנים של עץ המרולה. במרכז חוקרים את גידול העץ ומפתחים מוצרי קוסמטיקה ותוספי תזונה מבוססי מרולה באמצעות טכנולוגיות חדשניות.

 

פרי המרולה ברמת נגב (צילום: דני בלר)פרי המרולה מכיל ריכוזים גבוהים  של ויטמין C  - בפרי אחד יש פי 20 ויטמין C מאשר בתפוז ממוצע. המרולה מחזקת את העצמות והשרירים בגלל שיש בה שפע עשירה בסידן, מגנזיום ואשלגן- 3 מינרלים החיוניים לעצמות בריאות ולהתכווצות שרירים תקינה, מעכבת הליכי הזדקנות, משפרת את התפקוטד המוחי,  מחזקת את המערכת הלבבית על ידי הורדת רמת העקה החימצונית בדם, מורידה רמות של כולסטרול רע ומעלה רמות של כולסטרול טוב.

וידאו: אורן אפשטיין, מנכ''ל זוהר המדבר, בראיון לדני קושמרו בתערוכת אגרו משוב  (צילום: אגרו משוב)
 

בנוסף, המרולה מזינה, מחליקה ומפנקת את העור והשיער. יש בה תכונות חיטוי:  יש בה רכיבים אנטי נגיפיים, אנטי חיידקיים ואנטי פטרייתיים.  עולם הקוסמטיקה, כמו גם הרפואה הטבעית, מגלים כל הזמן עולמות חדשים-ישנים, בין אם זה תכונות מבריאות או מועילות של פירות, אגוזים, ירקות, שורשים, אצות ועוד. עץ ההמָרוּלָה  הוא עץ פרי אפריקאי בינוני עד גדול. פירותיו משמשים למאכל ולייצור ליקר. ברמת נגב הצליחו לגדל את העץ, בעבודת מחקר חלוצית ובעבודה שנמשכה שנים רבות.

 

עץ מרולה באפריקה (צילום: Rotational  / נחלת הכלל)

גובה העץ יכול להגיע ל-10–15 מטרים. קיימים עצים נקביים וזכריים, כאשר רק הנקביים מניבים פירות. מעטים מגדלים את המרולה כגידול מסחרי ברחבי העולם, על כן הפרויקט ברמת נגב ייחודי ברמה עולמית. הפרי עסיסי עם טעם ייחודי ומכיל כמות ויטמין C גדולה בהרבה משל תפוז. אולם גרעינו גדול וציפתו (בשר הפרי) מעטה, ועל כן הפוטנציאל השיווקי שלו כפרי מאכל הוא נמוך. עם זאת, מופקים מהפרי תוספי מזון ומוצרי קוסמטיקה של חברת MARULA LAB, בהם שמן טהור, סבון, כמו גם סוכריות גומי ותוסף תזונה. כל המוצרים מיוצרים בישראל, על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר. 

אלה המכירים את המוצרים, מפליגים בשבחם. אחרי הכל, מדובר ב''בית חרושת'' של בריאות ובמוצרים טבעיים, המשווקים לעולם באמצעות אתר החברה. בחברה מסבירים כי ‘’המוצרים כוללים טכנולוגיות מתקדמות, מוגנות בפטנט, מאושרות על ידי ה-FDA, ומוכחות מדעית. המוצרים שלנו אורגניים, מתאימים לטבעונים, והכי חשוב - תוצרת ישראלית אמיתית. הם ללא כימיקלים, נעשים בתהליך שאינו מפקיר פסולת, מתוך כבוד עמוק לטבע. החברה שלנו בבעלות אישה, והמוצרים שלנו משתמשים באפס פחמן, דבר שמקנה להם את הסטטוס של 'נדיב פחמן'. מעבר לכך, אנחנו מתחייבים לתרום לקהל הגדול שלנו - עם כל מוצר שאנחנו מוכרים, אנחנו שותלים עצים, נלחמים בפליטת הגזים ומוציאים פלסטיק מהים עם כל רכישה''.