שיא גינס חדש נשבר בפארק קרסו למדע: דגל התלת ממד הגדול בעולם

במסגרת אירוע ייחודי וחד פעמי שהתקיים בפארק קרסו למדע בבאר שבע, הודפס הדגל הראשון בישראל בתלת ממד וזכה בהישג בין לאומי ובשבירת שיא גינס
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: באדיבות פארק קרסו למדע

הפרויקט שהתקיים ביוזמת גיא ויפליך וחברת ג'י.וי הנדסה. התקיים היום (רביעי) באירוע חד פעמי שכלל עשרות משתתפים בהם תלמידות ותלמידים מבית ספר תיכון עתיד בבאר שבע, משפחות, ארגונים ועמותות הורכב דגל התלת ממד, הגדול בעולם.  מרלן איברהים, מנהלת מעבדת הפאבלב בפארק קרסו ובין מארגני האירוע: "אני ערבייה מוסלמית וגאה בדגל שלנו ובמדינה שלנו. היום הוכחנו ביחד שזה אפשרי לגשר על הפערים בינינו ולעשות משהו גדול ביחד. עולם המדע יכול לחבר בינינו ולא משנה מי אנחנו ומאיפה באנו, הדגל הוא של כולנו"

פארק קרסו למדע זכה היום בהישג בין לאומי כאשר הצליח לשבור שיא גינס עולמי במסגרת אירוע ייחודי וחד פעמי שהתקיים היום (ד') במוזיאון בבאר שבע. במסגרת האירוע, קהל המשתתפים הוזמן לקחת חלק ולהדפיס במדפסות תלת ממד חלקים מהדגל המודפס הגדול בעולם. כלל המשתתפים באירוע הרכיבו את הדגל על כל חלקיו וביחד שברו שיא גינס עולמי בקטגוריית הדפסת הדגל הגדול בעולם בתלת ממד! 
חלקי הדגל, הנראים כחלקי פאזל, הודפסו במדפסות תלת-ממד במעבדת המוזיאון והורכבו בהשתתפות הקהל הרחב. באותו היום נתלה הדגל אשר הורכב מלמעלה מ-1,000 חלקים בגודל של 3.5 על 5 מטרים!!! לראווה ובגאון אל מול נציגי חברת שיא גינס וכלל המשתתפים והוכרז על הדגל כהישג שובר שיאים ושיא גינס עולמי! 
 


מרלן איברהים, מנהלת מעבדת הפאבלב בפארק קרסו ובין מארגני האירוע: "אני ערבייה מוסלמית וגאה בדגל שלנו ובמדינה שלנו. היום הוכחנו ביחד שזה אפשרי לגשר על הפערים בינינו ולעשות משהו גדול ביחד. עולם המדע יכול לחבר בינינו ולא משנה מי אנחנו ומאיפה באנו, הדגל הוא של כולנו"
 

יום האירוע, שכלל סדנאות אודות ניסויים מדעיים ששברו שיאי גינס, גילו המבקרים אילו המצאות ישראליות פורצות דרך התפרסמו ברחבי עולם, למדו כיצד לייצר תמונות באמצעות בינה מלאכותית (AI) ונהנו ממגוון רחב של תערוכות אינטראקטיביות ופעילויות המותאמות לכל המשפחה. 

ד"ר נצח פרביאש – מנכ"ל פארק למדע: "אנחנו נמצאים בעיצומה של מהפכה טכנולוגית אדירה וגאים מאוד לקיים אירוע שמדגיש את חשיבותה. הדפסה בתלת ממד קשורה כמעט לכל תחום שניתן להעלות על הדעת, ולעתים אף לתחומים שקשה להאמין שהם אפשריים. הדפסת תלת ממד מובילה למהפכה ברפואה באמצעות הדפסות רקמות ואיברים, בתחום התעופה והחלל, באדריכלות, עיצוב ועוד. יזמים וחברות עוסקים כל העת בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות להדפסת חומרים מסוגים שונים, פלדה, פלסטיק, מזון ואפילו איברי גוף. אירוע הדפסת הדגל ושבירת שיא גינס הינם יריית הפתיחה של פארק קרסו למדע לקראת ביסוס המוזיאון כמרכז ידע אזורי בדרום ולקידום התחום ברחבי הפריפריה ובישראל בכלל. תודתי הרבה ומלוא הקרדיט נתונים ליזם גיא ויפליך ולחברת ג'י.וי הנדסה על חזון והגשמה של אירוע יוצא דופן כמו זה".

 

צילום: פארק קרסו למדעמאיר אבן שימול, מנהל תיכון עתיד באר-שבע: "מיזם דגל ישראל הגדול בעולם מתלת-מימד בליווי שיא גינס ארה"ב, נועד להציג את חשיבות הלכידות החברתית והאחווה בין כל חלקי העם, דווקא בימים 
טרופים אלו. נמשיך לעודד יצירתיות וחדשנות בקרב תלמידינו ולפעול למען חיזוק הזיקה למדינה ושייכותם לחברה הישראלית במגוון דרכים. כי אין לנו ארץ אחרת. אנו מברכים בתיכון על שיתוף הפעולה הפורה עם פארק קרסו למדע- הנפלא והמוביל בעשייתנו ובאנשיו".

באירוע לקחו חלק תלמידות ותלמידים מתיכון עתיד בבאר שבע שהתרגשו מהמעמד. "כשרק הצטרפתי לתיכון עתיד באר-שבע התלהבתי מהאפשרות להדפיס בתלת מימד, אבל בחיים לא דמיינתי שאדפיס את דגל ישראל ואעזור לשבור את שיא גינס. אני שמח שאנחנו כתלמידים יכולים להתנסות בלמידה שהיא קצת אחרת" אמר יבין אמרמנקו משכבה י"א בתיכון עתיד. חברתו לשכבה, אלה אברמנקו  הוסיפה ואמרה כי: "כתלמידה צעירה היו לי לא פעם קשיים בלימודים, אבל האפשרות ללמוד בצורה שהיא יצירתית עוזרת לי להשתפר ולהתפתח. זה משמח מאוד עבורי להיות חלק מיצירת הדגל המודפס הגדול בעולם". 
"גם אנחנו כבני נוער רואים את הקרעים בחברה הישראלית ולכן זה היה חשוב שנהיה חלק מיוזמות שעוסקות בחיבור ואחווה. לראות את דגל ישראל גדול כל כך ולדעת שאנחנו חלק מזה זו גאווה עצומה" סיכם התלמיד אמיר סבג, משכבה י"ב.

בסיום הרכבת הדגל ושבירת שיא הגינס נרשם רגע מרגש כשהקהל נעמד על רגליו והחל  לשיר יחד את ‘’התקווה''.