פסטיבל ג'אז אנד דאנס באר שבע - בבית למחול

החל מהערב, שלישי ועד יום חמישי, ה-15 בדצמבר, פסטיבל של מוזיקה ומחול בבית למחול ברחוב גרשון, בעיר העתיקה
send whatsapp messsage send FB messsage
רביעיית חביאר גיטורו (צילום: יח''צ)

הערב זה מתחיל: ג'אז-דאנס פסטיבל באר שבע - 2022. הערב, שלישי, מחר ומחרתיים, בבית למחול בבאר שבע, ברחוב גרשון 45. פתיחת הדלתות - בשעה 19:00.


היום, שלישי, ה-13 בדצמבר: חביאר גירוטו סולו
רפרטואר סולו מקורי זה מבוצע על ידי מגוון כלי נשיפה (בס קלירנט, סקסופון סופרן ובריטון וכן מגוון סוגי חלילים מהאנדים) ומוזיקה אלקטרונית (דגימה חיה), וכולל מוזיקה הנעה בין אימפרוביזציות מלאות עד לקומפוזיציות שנכתבו על ידי האומן במגוון סגנונות (טנגו, ג'אז, מוזיקת פולקלור ארגנטינאית ומוזיקה קלאסית).

וידאו: מתוך ההופעה
​​​​​​​


חביאר גירוטו: סקסופון סופרן ובריטון, קלירנט בס, חלילים מהאנדים (Mohoseño, Sicus, Quenas, Quenachis וכד'), מוזיקה אלקטרונית (דגימה חיה).

חמישיית המורשת של חביאר גירוטו - חביאר גירוטו, סקסופון סופרן ובריטון; ג'אקומו טנטויו, חצוצרה; מישל פורטונט, טרומבון; ז'אקופו פראזה, קונטרבס, גיטרה בס; אנריקו מורלו, תופים

כשחביאר גירוטו עשה פעם סדר בתווים הישנים שלו הוא גילה מוזיקה שנכתבה לפני יותר מעשר שנים ועדיין לא יצאה לאור: מוזיקה גברית, אנרגטית עד לנקודה של אקסטזה, מלאת תשוקה ובנוסח של העולם השלישי. רעננותה ועכשוויותה הפתיעו אותו עד כדי כך שהוא החליט לשתף אותה עם דור חדש של מוזיקאים, מהנגנים המובילים של כלי הנגינה בהם הם מנגנים, ולהציע להם אותה כמוזיקה המייצגת את המורשת שלו. כך נולד מיזם המורשת, הפקה חדשה מבית Fondazione Musica per Roma.


יום רביעי, ה-14 בדצמבר: דניאל רוקאטו סולו
"פרלוד" הוא יצירה בת ארבעה פרקים לקונטרבס סולו. הוא נובע מהתשוקה לייצר מבנה מוזיקלי בגודל בינוני הבנוי סביב קומפוזיציה שכתבתי ב-2009. היצירה שבה מדובר נכתבה עבור Solo et Pensoso ואחר כך שונתה והפכה להיות עצמאית. "היפהפייה הנמה" הוא הפרק האחרון של הסוויטה. פורמלית הוא מציג סדרת וריאציות על נושא שלעולם בעצם אינו מתפתח במלואו, אלא נותר סמוי.

"הזיכרונות של וילמה", הפרק הפותח את הסוויטה נולד כפרלוד קלאסי (ברוקי למעשה) והוא מייצג את ההיפך מיפהפייה נמה. המבנה שלו רציונליסטי. כל דבר בו נמדד באופן גיאומטרי.

ב"כוח הכבידה", הפרק השני, ילדים נכנסים לבניין ההרוס ומשתעשעים במשחקים בין עיי החורבות. הם יוצרים מקומות מחבוא, מיישבים את הבלתי ניתן ליישוב וממציאים עולמות חדשים.

ב"שיחה לאדם אחד", הפרק השלישי, מתגלה לעינינו מסע ארוך של שיקום. שני תווים בודדים מופיעים, ממוקמים במרחק הניטרלי של חמישית.

מריאסול דה פסקלי סולו "Spina" - Spina הוא מיקרוקוסמוס פואטי בלתי ניתן לשינוי מטיבו: הוא "מוגבר" באמצעות שיטות נרחבות, נשימה מעגלית וקול. החליל חוקר גבולות באמצעות שפה שמורכבת ממחוות וקולות מוחשיים של חומר חי ואורגני.

צמד מארק דוקרט – דניאל רוקאטו דואו - מפגש בין שני מוזיקאים גדולים שגישתם המשותפת מתחילה בחקירת כלי הנגינה שלהם, באמצעות מחקר ואימפרוביזציות חופשיות: הדואט בין הגיטרה של מארק דוקרט לקונטרבס של דניאל רוקאטו, ללא כל מגבלות או מבנים כפויים.

יום חמישי, ה-15 בדצמבר: רביעיית מריאסול דה פסקלי - מריאסול דה פסקלי, חלילים (סופרן, אלט, פיקולו); ג'ורג'יו דיסטנטה, חצוצרה, טובה, מוזיקה אלקטרונית; אדולפו לה וולפה, גיטרה חשמלית, גיטרה חשמלית בריטון, מוזיקה אלקטרונית; לוצ'יו מייל, ויברפון, תופים וכלי הקשה.

ההקלטה הראשונה על ידי נגנית החליל והאומנית המבצעת  מריאסול דה פיסקלי היא תוצאת מגוון החוויות שלה בתחומי האימפרוביזציה, הכתיבה היוצרת והמוזיקה העכשווית. הקומפוזיציות שלה סובבות באופן חלק סביב אובייקטים של קול, פעימות חשמליות ותגובות מכניות, תוך חיפוש אחר קרינה זרחנית חמקמקה, חיכוך בין האני לבין חלל נע, לירי אך לא רטורי, עם הדים הנעים בין ג'אז למוזיקה קמרית ואפילו רוק. מאפשרויות הביטוי והקומפוזיציה של כלי הנגינה של דה פסקלי, העבודה על הצורה מתרחבת להתיישרות חסרת תקדים עם ג'ורג'יו דיסטנטה (חצוצרה, טובה, מוזיקה אלקטרונית), אדולפו לה וולפה (גיטרות חשמליות ומוזיקה אלקטרונית) ולוצ'יו מייל (תופים, ויברפון וכלי הקשה).

רביעיית גבריאל כהן - גבריאל כהן, סקסופון טנור וסופרן, קלרינט; אלסנדרו גוויז, פסנתר, מוזיקה אלקטרונית; זיאד טרבלסי, עוד, ווקלס; מריו ריברה, קונטרבס

המולטי-אינסטרומנטליסט גבריאל כהן בן רומא, והרביעייה החדשה שלו יציגו רפרטואר ספרדי מסורתי מנקודת המבט של אימפרוביזציות של ג'אז מודרני. זהו מיזם ייחודי ומקורי ביותר. הסאונד של הקבוצה מעוצב על ידי נוכחות העוד וקולו של זיאד טרבלסי, חבר ותיק ב- Orchestra di Piazza Vittorio; הפסנתר והמוזיקה האלקטרונית של אלסנדרו גוויז, מייסדה של Aires Tango ומומחה חשוב בתחום ה- Latin Tinge; כלי ההקשה וקולו של אלנלדו ואקה, כנראה הטוב בנגני כלי ההקשה באיטליה; והקונטרבס של מריו ריברה, מייסד Agricantus ומגן חשוב של המוזיקה הים תיכונית.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK

כתבות נוספות למקרה שפספסת...
יום חמישי | 08 דצמבר 2022
יום שלישי | 06 דצמבר 2022
יום רביעי | 23 נובמבר 2022