בחירות מוניציפליות? לא עכשיו!

‏לאורך שנותיי כחבר מועצת העיר, למדתי את כוחן של הבחירות המוניציפליות, הקובעות את גורל העיר לחמש השנים הבאות לפחות. עריכת הבחירות תוך כדי מלחמה תייצר מציאות שלא ניתן יהיה לשנות בשנים הבאות
send whatsapp messsage send FB messsage
משה ינאי, עוסק בהתנדבות (צילום סלולרי)

‏ישראל במלחמה. אנחנו במלחמה.

כולנו מגויסים- אלה שבמדים, לצד אלה שלא קיבלו צו שמונה אבל התגייסו מהעורף למען הלחימה. גם למתמודדים וגם לבוחרים אין את הפניות הרגשית או הכלכלית לבחירות כעת.

‏בימים אלו אנו בוחרים להשקיע את זמנינו וכוחנו בתמיכה במשפחות הנופלים, הלוחמים, הפצועים, החטופים והמפונים. לקיים בחירות במצב הנוכחי זהו מהלך לא דמוקרטי, שמבטל את מצבם של המתמודדים והבוחרים במחי החלטה, ומציב את הפוליטיקה המקומית מעל לערכי האחדות, הסולידריות החברתית והדמוקרטיה.

‏כולנו מרוכזים עכשיו בחיסול האיום עלינו כדי להבטיח את עתידנו ועתיד ילדינו במדינת ישראל.  מבלי להיכנס או לנתח את השיקולים והמניעים של שר הפנים, משה ארבל, נראה לי שזה הזמן שבו המנהיגות שלנו נדרשת להחלטות יצירתיות ואמיצות.

קיימת חשיבות אדירה לאפשר לכל המועמדים להגיע לבחירות בראש נקי וכשהם שקועים לחלוטין בצרכי הציבור ולא פחות חשוב מכך- לאפשר לכולנו, מתמודדים ובוחרים כאחד, להמשיך ולשמור על האחדות - האחדות שנותנת כוח ללוחמים, למשפחות הדואגות שבעורף, למפונים ולמשפחות הנופלים והחטופים.

הבחירות, שמציתות יריבויות פוליטיות, עלולות להוביל לפילוג דווקא בעת שנדרשת אחדות מוחלטת.

ולכן, בחירות כן- אבל לא עכשיו.

(‏הכותב הוא ראש האופוזיציה וחבר במועצת העיר באר שבע)