ככה מקרבים את השחמט לילדי ב''ש

200 ילדים ב-14 קבוצות השתתפו בטורניר אמצע השנה של תוכנית ''צעירים לומדים שחמט'' שמפעילות עמותת צ.ל.ש ואדמה מכתשים
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דיאגו מיטלברג / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

בשבועיים האחרונים התקיימו טורנירי אמצע השנה של תוכנית צעירים לומדים שחמט בבאר שבע – ויש זוכים. בטורנירים השתתפו 200 תלמידים מ-9 בתי ספר בעיר, הלומדים שחמט במסגרת התוכנית שמפעילות עמותת צ.ל.ש ואדמה מכתשים. לאחר שנתיים של קורונה, בחצי השנה האחרונה חזרו התלמידים למועדון והתחרות התקיימה פנים אל פנים, מה שלווה בהתרגשות מיוחדת.
 
ב-9 בתי ספר בעיר באר שבע ההתרגשות והמתח בשבועיים האחרונים היו בשיאם. בשני ימי שישי האחרונים התקיימו במרכז המצויינות, מועדון השחמט בבאר שבע, טורנירי אמצע השנה בהם השתתפו כ 200 ילדים מהתוכנית צעירים לומדים שחמט שמובילים עמותת צ.ל.ש ואדמה מכתשים.

בטורנירים השתתפו 14 קבוצות, מבתי הספר: דגניה, חזון עובדיה, אלומות, נווה במדבר, אפיקים בנגב, רמבם, נטעים מיתרים, עץ חיים. עם תום התחרות קיבלו התלמידים מדליות ותעודות השתתפות והקבוצות הזוכות קיבלו גם גביע.

האווירה בתחרויות השנה הייתה מיוחדת, שכן הם מסמנים חזרה לשגרה ממשבר הקורונה.
התוכנית, צעירים לומדים שחמט, פועלת מזה 15 שנים בבאר שבע, בשיתוף עמותת צ.ל.ש ואדמה מכתשים. במסגרת התוכנית, מדי שבוע מגיעים מתנדבי העמותה ומדריכים ומעבירים לתלמידים שיעורי שחמט, בהתאם למערכי שיעור ייחודיים. המדריכים יוצרים סביבה מעצימה התומכת בהתפתחות אישית, פיתוח חשיבה והטמעת ערכים של מצויינות, משמעת וטיפוח יחסי חברות.

אילנה סיסו, מנהלת קשרי קהילה באדמה מכתשים: ״מבט אחד בילדים משחקים בטורניר מספיק כדי להבין את הערך הרב שיש לשחמט לתת להם - יכולות החשיבה, הריכוז, המשמעת העצמית, הקשר המיוחד שנוצר עם המדריכים, ועוד. באדמה מכתשים גאים להשקיע במצויינות ולקדם את הדור הבא גם באמצעות השחמט״.

אבא של אחד התלמידים: "אנחנו רואים בבית שמשחק השחמט דוחף אותו להצליח, ולא רק במשחק. הוא התחיל להזמין חברים וללמד גם אותם לשחק והם מעבירים את הזמן במשחקי שחמט. אנחנו כל כך גאים בו, הוא התחיל להשתמש במושגים שגם לנו לא היו ידועים, לראות אותו כאן היום מתמודד עם תחרות רבת משתתפים זה מרגש מאוד ובעיקר כשהוא מנצח. אנחנו כל כל מודים על היוזמה הזו. הילדים שלנו גדלים להיות מנהיגי הדור הבא".

מורה מלווה סיכמה: "אנחנו רואים את התלמידים המשתתפים בתוכנית צומחים ומתפתחים גם בתחום הלימודי אבל מה שיותר חשוב הוא שהילדים האלה מהווים מודל לתלמידים האחרים בבית הספר בהתנהגות מכבדת, בהפגנת סבלנות וסובלנות ובהתמודדות נכונה עם כישלונות והפסדים. ממליצה לכל בתי הספר לקחת חלק בתוכנית".

הזוכים ב-טורניר 1
1) דגניה כיתות ה+ו
2) רמבם כיתות ה
3) אפיקים בנגב כיתות ד
 
הזוכים ב-טורניר 2
מקום ראשון - עץ החיים
מקום שני - עץ החיים
מקום שלישי – אלומות
 רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬