מספר שיא של מעסיקים בנגב ביריד JOB EXPO

כ-50 מעסיקים מהגדולים בנגב התאספו השבוע במכללה הטכנולוגית בבאר שבע ליריד JOB EXPO, בשיתוף מרכז לאודר לקידום תעסוקה. היריד היווה הזדמנות יוצאת דופן להשאיר בנגב סטודנטים לקראת סיום לימודים ובוגרים
send whatsapp messsage send FB messsage
מימין - קרן גוז לוין, יעקב דור, קרן כהן. צילום: אלכסנדר לובניכר

כ-50 מעסיקים מהגדולים בנגב התאספו במכללה הטכנולוגית בבאר שבע ליריד JOB EXPO, בשיתוף מרכז לאודר לקידום תעסוקה. היריד היווה הזדמנות יוצאת דופן להשאיר בנגב סטודנטים לקראת סיום לימודיים ובוגרים, שהינם הנדסאים מדופלמים, על ידי חיבורים אידאליים עם מקומות העבודה.
 
נמשך מאבקן של המכללות הטכנולוגיות להכרה בלימודי ההנדסאות כתואר ראשון, אך במכללה הטכנולוגית בבאר שבע בשיתוף עם מרכז לאודר לקידום תעסוקה ו-JNF ארה״ב, לא מחכים לאף אחד. במקום נערך יריד התעסוקה JOB EXPO בהשתתפות עשרות חברות, מהמובילות ביותר הפועלות בדרום הארץ.
 
בין החברות שהשתתפו ביריד התעסוקה אפשר למצוא חברות מתחום ההייטק כמו tekteam , ושיי, חברות מובילות בתעשייה כמו ״אדמה״, חיפה כימקלים, קמ"ג, ICL ויצרניות מובילות של מוצרי צריכה כמו אסם, שטראוס אלקטרה ועוד רבים. השנה השתתפו ביריד מספר שיא של כ-50 מעסיקים.
 
ליריד התעסוקה בו שותף מרכז לאודר הוזמנו סטודנטים לקראת סיום לימודיהם ובוגרים של המכללה מ-7 השנים האחרונות. מדובר במהלך חשוב להשארת כוח אדם איכותי של צעירים משכילים בנגב. המכללה הטכנולוגית מקפידה לאורך כל השנה, לצד הלימודים התיאורטיים לקיים לימודיים מעשיים המכינים את הבוגר לעולם הטכנולוגי.
 
ליריד התעסוקה הסטודנטים הגיעו לאחר הכנה קפדנית שבוצעה במכללה בשיתוף מרכז לאודר לקידום תעסוקה, גוף האוצר ידע רב ומומחיות בקידום תעסוקה איכותית והשארת צעירים בנגב.
הסטודנטים זכו לעבור סדנא שנערכה על ידי טלי עמר, מנהלת משאבי האנוש בחברת Morphisec, שהתמקדה בכתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה.
 
בתקופה בה מעבר לתואר דורשים המעסיקים גם ניסיון מעשי, ההכשרה במכללה הטכנולוגית מהווה כרטיס כניסה למפעלים, ארגונים ולמוסדות רבים במשק ויריד התעסוקה הוא ראיה לקח. בנוסף תכנית ההתמחות להנדסאים של מרכז לאודר מעניקה לסטודנטים במכללות בנגב הזדמנות להשתלב בחברות מובילות, על מנת לצבור ניסיון בעבודה ולהמשיך לפתח את הקריירה כאן, בנגב.
 
היריד גם מהווה נקודת שיא שהיא חלק ממכלול של פעילות שנתית הכוללת כנסים וימי זרקור בשיתוף מפעלים מהאזור. בימי הזרקור סטודנטים שעומדים בפני סיום לימודיהם נחשפים לאפשרויות התעסוקה המוצעות להם ע”י מפעלים וחברות המובילות בנגב.
 
יריד התעסוקה מתקיים מזה 8 שנים בכל חודש אפריל. במקום מתבצעת חשיפה וחיבור אידיאלי בין המעסיקים המחפשים עובדים איכותיים עם תואר טכנולוגי להנדסאים מדופלמים, שהינם בעלי ידע וניסיון מקצועי ופרקטי.
 
יעקב דור, מנכ"ל המכללה הטכנולוגית באר שבע: ״המכללה הטכנולוגית באר שבע מהווה עוגן מרכזי לא רק בהכשרה הטכנולוגית בנגב אלא גם בנושא התעסוקה והקשר עם התעשייה המובילה בארץ . ליריד התעסוקה הגיעו מעל 50 חברות שחלקן שחקניות חשובות בזירה הגלובלית, מה שמהווה הוכחה לביקוש הרב שיש כיום למשרות של הנדסאים במגוון רחב של תחומים.
 
סיור בין דוכני החברות ביריד מדגיש את חשיבותו של תואר הנדסאי למשק הישראלי  ומדגיש את היותו כרטיס כניסה לשוק העבודה המשתנה. כיום ברור לכל, כי מי שבוחר בלימודים לתואר הנדסאי מבטיח לעצמו מסלול קריירה מרתק ומתגמל.
 
המכללה חברה לשותפים מרכזיים בארגון יריד ייחודי שמטרתו היא אחת , להשאיר את בוגרי המכללה באזור הדרום ולתרום בכך לפיתוחו ושגשוגו של האזור. היריד מהווה הוכחה הלכה למעשה על החיבור בין המכללה לבין התעשייה ומידת האמון שהתעשייה הישראלית רוחשת להשכלה הטכנולוגית בכלל ולמכללה הטכנולוגית באר שבע בפרט״.
 
קרן כהן, מנהלת קשרי מעסיקים ופרויקטים במרכז לאודר, מסרה: ״ההכשרה שמספקות היום המכללות הטכנולוגיות ובייחוד המכללה הטכנולוגית בבאר שבע, מייצרת בוגרים איכותיים עם פוטנציאל לתרום תרומה כבירה לאקוסיסטם הדרומי. אנו במרכז לאודר שוקדים על רשימת וחיזוק הקשרים שבין אותם בוגרים למעסיקים ומסייעים להם להגיע מוכנים לעולם העבודה ולהישאר בנגב״.רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬