תעודות לעובדים מצטיינים של ענף הבנייה

הוענקו תעודות ומלגות לעובדים המצטיינים של ענף הבנייה והתעשיות הנלוות לשנת 2021. 18 עובדים קיבלו תעודות, בהם חסן סויטי ואבו חמאד נאסר מבאר שבע ובוריס צ'סקה מירוחם
send whatsapp messsage send FB messsage
הזוכים בטקס (קרדיט: Charisma pixel / שימוש הוגן על פי סף 27 א')

השבוע התקיים הטקס השנתי להענקת תעודות ומלגות לעובדים המצטיינים של ענף הבניין והתעשיות הנלוות לשנת 2021 והפעם בסימן מאבק בתאונות העבודה.

​​​​​​​הטקס התקיים במעמד שרים וחברי כנסת ואנשי ציבור. כמו כן נכחו יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות בישראל ומ"מ הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל איציק מויאל, מנכ"ל הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל שי בירן וי"ור וועדת השיפוט הארצית אורי רובין.

זהו אחד הטקסים החשובים של הענף והעובדים המצטיינים מסמנים כיצד אמור להיראות ענף הבניין.  את העובדים המצטיינים בוחרת ועדה מיוחדת, המורכבת מנציגי התאחדות בוני הארץ, חברות הבניה, הסתדרות עובדי הבניין והקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניין והתעשיות הנלוות בישראל. 

חסן סויטי מבאר שבע העובד הבכיר של חברת "קבוצת היוצקים בע"מ". חסן מגיע מחברון, נשוי עם 7 ילדים , עובד כ-16 שנים בענף. התחיל בתור צבעי, שיפוצניק ובעבודות קטנות ולאחר מכן התקדם לביצוע טפסנות, ברזל וגמרים. ''עד היום חסן אחראי על עבודות הגמר ואפילו מנהל צוות שלם של עובדים המונה כ-18 עובדים. מדריך את העובדים בבטיחות, סודק אותם ואת הציוד מגן האישי שלהם שהכול תקין ודואג שכולם יעמדו בכל הדרישות והתקנים של הבטיחות'', כתבה ועדת הפרס. 

אבו חמאד נאסר מבאר שבע עובד בחברה כ- 29 שנים , החל את עבודתו בשנת 1992 בתפקיד מפעיל.
''משנת 2006 ממלא תפקידים שונים בהם שוקל, ואף מונה לאחראי משמרת לילה. נאסר מגלה אחריות בכל מה שקשור לבטיחות , מקפיד על הכללים, מעלה יוזמות לשיפור הבטיחות במחצבה, מתריע על מפגעים, רואה את הבטיחות בראש סולם העדיפויות שלו והוא אף חבר בוועדת הבטיחות ונאמן בטיחות של החברה. נאסר תמיד מגלה זמינות, מוכנות ומענה בחיוב וברצון הטוב לכל בקשה בין אם זה קשור לתפעול או לכל נושא אחר. נאסר מתנדב שנים רבות במד"א ומשמש כמדריך עזרה ראשונה באתרי החברה השונים – מגלה נכונות לעזור בכל אירוע ובכל עת. נאסר הוא שותף פעיל בכל הפעילויות ההתנדבותיות והקהילתיות אשר מיושמות ע"י החברה. שותפות מלאה בכל הקשור בפעילויות הקשורות לתעשייה יפה (המועצה לישראל היפה) ושיפור פני המחצבה'', נכתב בנימוקי ועדת הפרס.

בוריס צ'סקה מירוחם, עובד בענף כ- 25 שנה באותו התפקיד ובאות המחלקה בפניציה מפעלי זכוכית, משמש כמסגר עבודת יד  וריתוך תבניות. ''בוריס הוא עובד מסור, אמין, מקצועי, אחראי, מתמיד בעבודה וללא היעדרויות בכלל. עבודתו הינה בתפוקה גבוהה ועושה מעל הנדרש לטובת המחלקה והמפעל, משפר תמיד את תנאי העבודה. בוריס תמיד שומר על ציוד המחלקה וחוסך בחומר ככל האפשר, מציע הצעות ייעול אשר מיושמות תמיד במחלקה. כחלק מתפקידו, מדריך עובדים חדשים באופן מקצועי ובטיחות ותמיד דואג שמיישמים את כל תקנות ודרשות הבטיחות , תמיד בבקרה שכולם משתמשים במגן ציוד אישי מפני הכלים המסוכנים שאיתם עובדים'', ציינה ועדת הפרס.

יצחק מויאל: "שנת 2021 תזכר כשנה מאתגרת במיוחד בגלל ההתמודדות עם נגיף הקורונה, שאנו נאלצים להמשיך ולחיות לצידו. ענף הבניין הוחרג והוכרז כענף חיוני למשק על אף כל הקשיים בשנה זו, העובדים עבדו ללא דופי ושמרו על כללי הבריאות ואף שמרו על כללי הבטיחות באתרים השונים''. 

שי בירן הוסיף: "לאור ריבוי תאונות העבודה בענף הבניה, אני מקווה כי העובדים המצטיינים של הענף יפעלו לשיפור רמת הבטיחות והגברת המודעות לחשיבות שיש בשמירה על כללי הבטיחות. בשמי ובשם עובדי הקרן ברצוני לברך אותם על זכייתכם בפרס "העובד המצטיין" ועל תרומתם. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​