7 טיפים לבטיחות בקניות באינטרנט

send whatsapp messsage send FB messsage
קרדיט תמונה FREEPIK

אנשים קונים באינטרנט כל דבר, מבגדים למכשירי חשמל ועד למצרכים ומה לא. 95% מהאמריקאים מדווחים שעושים קניות אונליין לפחות פעם בשנה 1. מגמת הרכישות מואצת, ומתוך כך גם גניבת זהויות והונאות נמצאות בעלייה גם כן. פושעי סייבר גנבו מ-15.4 מיליון אמריקאים בשנת 2016, זאת עלייה של 16% מאז שנת 2015. הפושעים גנבו 16 מיליארד דולר, יותר מ-1,000 דולר מכל קורבן.

 

בפעם הבאה שאתם קונים באינטרנט, עשו השוואות וקבלו המלצות מאתרים כמו Kicky וגם עקבו אחר הטיפים הבאים כדי לא להיות קורבן להונאה או גניבה.

קנה רק באתרים מאובטחים

על מנת לבצע רכישה, הזינו את פרטי כרטיס האשראי שלכם, ובצעו עסקאות ללא חשש, אתרים מאובטחים צריכים להתחיל ב-"https" במקום "http", כך מזהים אתרים מאובטחים ומוצפנים.

צרו שם משתמש וסיסמה ייחודיים לכל חשבון שיש לכם

אתרי איקומרס מאפשרים תמיד ליצור חשבון. מספר כרטיס האשראי והמידע האישי שלכם נשמרים בצורה זו. ולא רק, תוכלו גם לצפות בהיסטוריית ההזמנות, סטטוס ההזמנות והיסטוריית ההזמנות. הרבה יותר קל להיות מאורגנים כאשר יש לכם שם משתמש/סיסמה ייחודיים לכל חשבון. 

תחשבו על זה: אם יש לכם חמישה חשבונות בחמישה אתרים שונים ואתה משתמש באותו שם משתמש/סיסמה עבור כל חמש האתרים, האקר יכול לגשת לכל חמשת האתרים.

הימנע מהצעות שנשמעות טובות מכדי להיות אמיתיות

כאשר חנויות מקוונות מבטיחות יותר מדי תמורת מעט מדי, כנראה שזה לא רעיון טוב לקנות. חשבו האם המוכר יכול למכור את הפריטים באופן חוקי, האם אתם יכולים להחזיר פריטים שניזוקו, והאם הסוחר יכול להרוויח על חשבונכם בכל דרך אחרת. הרעיון הוא לגרום לכם לקנות משהו אחר על ידי הצעת מחיר זעומה וטענה שהפריט עומד להיגמר במלאי.

לפני רכישת כרטיס מתנה, אנא קרא את התנאים וההגבלות.

כאשר רוכשים כרטיס מתנה למישהו אחר, ודאו שהחנות היא בעלת רישיון, שהוא משתמש בחנות ושלא יצטרכו לעבור שום תהליך מסובך כדי לממש אותו.

בדקו את תנאי המשלוח של החברה.

בדוק את תנאי המעקב והביטוח. הכירו את המובילים ועקבו אם הפריט שלכם לא יגיע תוך עשרה ימי עבודה.

הכירו את הסוחר ואת המוניטין שלו.

כאשר אתם מכירים את הבעלים, אתם תמיד יכולים ללכת לחנות לעזרה אם יש לכם שאלות. ואם אתם מכירים לקוחות אחרים שהיו מרוצים מהאתר, אתם יכולים להרגיש בטוחים שהוא טוב.​​​​​​​

כתבות נוספות למקרה שפספסת...