מה עושים כשיש ריח רע מהביוב?

send whatsapp messsage send FB messsage

ריח רע מהביוב זו בעיית אינסטלציה נפוצה, וכמעט בכל בית יתמודדו אתה בשלב כבה או אחר. החדשות הטובות הן שברוב המקרים, בהחלט ניתן לאתר את מקור הריח ולפתור את הבעיה.

אם אתם מריחים ריחות רעים שעולים מן הביוב, יש כמה דברים שתוכלו לעשות ולעיתים אף תוכלו לטפל בנושא בעצמכם. אך קודם כל יש להבין מה הסיבות שמובילות להופעת ריח רע מהביוב, ולאחר מכן יהיה יותר קל לדעת מה ניתן לעשות כדי לטפל בכך.

למה לביוב יש ריח רע?

לריח רע מהביוב יש סיבות שונות ומגוונות, ביניהן:

  • סתימה – יש המון דברים שיכולים לגרום לסתימה בביוב, כמו למשל אוכל, שומן או כל דבר אחר שיכול לסתום את הצנרת. מטבע הדברים, אוכל שנתקע בביוב עשוי להרקיב ולגרום לריחות רעים לאחר זמן מה.
  • ניקוז לא תקין – תפקידם של פתחי הניקוז הם למנוע נזילת מים ולמנוע מריחות רעים להיכנס לבית. כאשר האיטום לא טוב, לא יהיה מה שיעצור את הריחות הרעים מלהיכנס לתוך הבית.
  • צנרת ביוב לא תקינה – צינורות סדוקים או שבורים יכולים גם כן לגרום לריחות רעים מהביוב להיכנס לביתכם. אם זה המקרה, עליכם יהיה להחליף את הצנרת או לתקן נקודתית את התקלה.
  • הידבקות שומן על צינורות הביוב – כאשר מזרימים שומנים לביוב כמו למשל שמן בישול, הוא עשוי להידבק על הצינורות וכתוצאה מכך לגרום לסתימה ולריחות רעים שמגיעים מהביוב.
  • צנרת אוויר סתומה – צינורות אוורור עוזרים לווסת את לחץ האוויר במערכת הניקוז של הבית. האוויר חשוב כי בלעדיו מי השפכים לא יוכלו לזרום החוצה בחופשיות. פסולת שמצטברת ואפילו סתימות עשויים לחסום את האוורור ולאפשר לריח הרע להתפזר בבית.

אז מה עושים כאשר יש ריח רע מהביוב?

ישנם לא מעט גורמים אפשריים להופעת ריחות רעים מהביוב. לפעמים תוכלו לטפל בבעיה בכוחות עצמכם על ידי הזרמת מים עם חומרי ניקוי ייעודיים במורד הביוב, לעיתים יעלה הצורך בתיקון הבעיה שגורמת לריח הרע, כך למשל אם ישנה סתימה, יהיה צריך לפתוח אותה. אם הצטבר שומן יהיה עליכם לנקות את קווי הביוב. אם הצנרת לא תקינה או שפתח הניקוז אינו אטום, יהיה צורך לבצע תיקון ואיטום, וכן הלאה.

כמובן שאת עבודות התיקון צריך לבצע קבלן ביובית מקצועי אשר מנוסה מספיק כדי לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה. במידה ולא מוצאים את מקור הריח, לאחר שמנסים שיטות שונות, ישנה עוד אפשרות שעומדת לרשותכם והיא צילום קווי ביוב.

מה זה צילום קווי ביוב ובאילו מקרים יעזור?

אם אף אחד מהפתרונות שניסיתם אינו עובד ועדיין ישנם ריחות רעים, יכול להיות שיש בעיה גדולה יותר בקווי הניקוז שלכם. זה הזמן לפנות לחברה מקצועית אשר תבצע צילום קווי ביוב כדי לאתר בדיוק היכן נמצאת הבעיה.

צנרת הביוב ארוכה ומסועפת ולכן צילום מקצועי יכול לעזור לאנשי המקצוע לאתר את הבעיה בצורה יותר יעילה, וכך לחסוך זמן, התעסקות וגם כסף בעת מתן פתרון נקודתי. הצילום מתבצע על ידי צינור שמוחדר לביוב ובקצה שלו יש מצלמה, באמצעותו ניתן לראות את כל הצנרת, לבדוק היכן יש סתימות, איפה תקוע לכלוך, האם יש שומן על דפנות הצנרת ועוד. כל המידע שהמצלמה קולטת משודר על מסך, וכאשר נמצאת הבעיה שגורמת לריח הרע יהיה קל יותר לטפל בה בצורה יעילה.

באמצעות ציוד מקצועי ניתן לאתר את הבעיה ואז להסיר לכלוך, שאריות מזון או לתקן את צנרת הניקוז, לנקות את קווי הביוב וכך למנוע ריחות רעים ולהפחית את הסיכוי שהבעיה תחזור בזמן הקרוב.

מעל הכל, באמצעות צילום קווים ניתן לאתר כל בעיה באופן מהיר ולהתאים את הטיפול הנדרש כך שבשורה התחתונה הצילום של הביוב יכול לחסוך הרבה זמן ואפילו כסף ועל כן מדובר בשירות מקצועי חיוני שחשוב מאוד להכיר.

כתבות נוספות למקרה שפספסת...