איך מאחסנים תכולת דירה ולמה לשים לב?

send whatsapp messsage send FB messsage
תמונה : 123rf

אם אתם מתכוונים לאחסן את תכולת הדירה שלכם, עליכם לדעת איך לעשות את זה על מנת למקסם את השטח שעומד לרשותכם וכדי שהתכולה תהיה נגישה עבורכם בעת הצורך. כמו כן עליכם לדעת כיצד להגן על הציוד, הרהיטים והרכוש מפני נזקים לאורך תקופת האחסון.

זו בדיוק הסיבה שריכזנו לכם כמה טיפים חשובים על אחסון תכולת דירה באמצעות יחידות אחסון להשכרה. אנו בטוחים שיישום הכללים יסייע לכם לשמור על התכולה באופן בטוח ואף במחירים הגיוניים ובלי לבזבז זמן וכסף.

הכינו את יחידת האחסון שלכם

רגע לפני שאנו מתחילים עם טיפים לאחסון התכולה בתוך היחידה, כדאי להתחיל עם שלבים מוקדמים יותר שיש לשים אליהם לב אם רוצים לשמור על החפצים בצורה אופטימלי.

 • גודל היחידה – כשאתם בודקים יחידות אחסון להשכרה, שימו לב שהיחידה שאתם בוחרים מתאימה מבחינת גודל. בשורה התחתונה, היחידה צריכה להיות גדולה מספיק כדי להכיל את כל תכולת הדירה שלכם אך לא גדולה מדי כדי למנוע בזבוז של כסף.
 • בקרת אקלים – דבר נוסף שעליכם לבדוק הוא האם ליחידה יש בקרת אקלים. במידה וכן יהיה עליכם להשקיע פחות מאמץ באריזת החפצים. בקרת אקלים תגן על החפצים מפני טחב, לחות ונזקי מזג אוויר אחרים.
 • ניקיון יסודי – לפני שאתם מכניסים את החפצים שלכם, בדקו שהיחידה נקייה, שאין סימן למזיקים או לנזקים כאלו ואחרים. שימו לב לקירות וחפשו סדקים, חריצים, נזילות או דליפות. לאחר מכן נקו את הרצפה עם חומר ניקוי. אם אין בקרת אקלים, אולי כדאי להניח ברזנט או משטחים כדי להגן על החפצים.
 • ערכו רשימה של החפצים שאתם מאחסנים – כדי שלא תלכו לאיבוד בתוך ים של ארגזים ועל מנת שלא תשכחו מה אחסנתם, ערכו רשימת מלאי של החפצים, הציוד והתכולה שאתם מאחסנים בתוך היחידה. כמו כן כדאי לסמן ארגזים כדי להתמצא בתכולה באופן מהיר ונוח.
 • ארזו את החפצים ביעילות – החפצים שלכם עלולים להינזק בקלות אם לא תארזו ותארגנו כראוי את יחידת האחסון שלכם. בדקו מה הדרך הטובה ביותר לארוז מוצרי חשמל, רהיטים גדולים, בגדים, צעצועים, ספרים ועוד, כדי להימנע מעובש, טחב, לחות, גישה למזיקים ולפגעי מזג אוויר ומפני נזקים בכללי.

איך מארגנים יחידות אחסון להשכרה?

לאחר שאתם יודעים על מה עליכם לשים דגש, עכשיו הגיע הזמן ללמוד כיצד לארגן את יחידת האחסון עצמה:

 • ארגנו את יחידת האחסון לפי סדרי עדיפויות – עליכם לאחסן בחזית היחידה את הפריטים שקיים סיכוי גדול שתזדקקו להם במהלך תקופת האחסון כמו למשל בגדי חורף/קיץ וכדומה. אם יש חפצים או רהיטים שאתם יודעים שלא תשתמשו בהם לכל אורך תקופת האחסון, מקמו אותם בחלק האחורי של היחידה.
 • הדביקו מדבקות מפורטות על הקופסאות – אם אתם רוצים להקל על החיפוש ולמצוא את החפצים שלכם ביתר קלות, הדביקו מדבקות הכוללות תיאורים מפורטים יותר של תכולת הקופסה. למשל אל תכתבו רק "מטבח", לחיפוש קל יותר כתבו "מטבח - מחבתות, כוסות מדידה, כלי אפייה, קערות" ועוד.
 • הכינו לעצמכם מפה של היחידה – אם אתם רוצים להפוך את הניווט ביחידה ליותר קל, הכינו לעצמכם מפה. שרטטו על דף היכן נמצא כל ארגז ורהיט, בהתאם לאופן שבו הם נמצאים בתוך יחידת האחסון.

מקסום החלל שעומד לרשותכם

כדי למקסם אתת החלל שעומד לרשותכם בתוך יחידת האחסון, השתמשו בטיפים הבאים:

 • התחילו מלמטה – התחילו מלמטה והערימו חפצים לגובה, הקפידו שהארגזים הכבדים יותר יהיו למטה ולמעלה הקלים יותר.
 • התקינו מדפים – אם ניתן להתקין מדפים ביחידת האחסון, או אף להביא פתרונות מידוף עצמאיים, תוכלו ליהנות משטח אחסון נרחב ויעיל יותר.
 • השתמשו ברהיטים שלכם – אם יש לכם שידות שאתם מאחסנים, או ארונות, תוכלו לאחסן בתוכם קופסאות קטנות או פריטים שבירים ולחסוך במקום.

עכשיו אתם יודעים איך מאחסנים תכולת דירה ולמה עליכם לשים לב. כל שנותר לכם הוא למצוא יחידות אחסון להשכרה במחיר משתלם!