תהליך הצערת עור

תהליך הצערת עור הוא תהליך מרכזי בתחום רפואת העור. תהליך זה, המסייע לרבים להראות טוב יותר, יכול להתבצע על ידי אופנים שונים חלקם מומלצים יותר וחלקם מומלצים פחות.
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום:freepik

ליקטנו עבורכם מידע חשוב אודות שתי שיטות טיפול מרכזיות ונפוצות: שיטת גלי רדיו ושיטת הלייזר


שיטת גלי רדיו

שיטה זו מבוססת על גלי רדיו הנשלחים אל תוך העור ויוצרים אפקט חימום. תפקידו של אפקט החימום הוא עידוד העור לייצור קולגן לצורך עור גמיש יותר. כשהעור גמיש, הקמטים מצטמצמים והעור נראה צעיר, חלק ורענן יותר.


למי השיטה מתאימה?

  • מבוגרים אשר עור הפנים שלהם אינו גמיש
  • צעירים הסובלים מאקנה
  • נשים וגברים להם קמטים שאינם עמוקים

יתרונות השיטה להצערת עור


  • בלוטות החלב נראות פעמים רבות כחורים על פני העור, מה שפגם במראה האחיד והחלק של העור. עם טיפול זה, בלוטות אלה מצטמצמות והמראה נעשה אחיד יותר.
  • שיטה טיפולית זו אינה מובילה לפיגמנטציה
  • הטיפול מיועד לבעלי עור בהיר וכהה כאחד
  • ניתן לעבור את הטיפול בכל עונות השנה


תהליך הטיפול

הרופא המטפל משתמש בידית מחממת ועל ידה 'מסמן' את העור בצורה החוזרת על עצמה. מעבר הידית גורם לגלי הרדיו להתפשט והעור עשוי להראות אדמומי במעט, אך אדמומיות זו חולפת לאחר כמה שעות מתום הטיפול.

בתום הטיפול ניתן לשוב מיד לפעילות רגילה. תהליך זה אינו כרוך בתקופת החלמה בעלת הגבלות מיוחדות, כגון הימנעות משמש, שימוש במשחות שונות וחבישות.


לייזר

שיטת טיפול נפוצה ויעילה לא פחות הינה שיטת טיפול בלייזר. שיטה זו מעט מאסיבית יותר בהשוואה לשיטת גלי הרדיו ולכן מתאימה במיוחד לבעלי עור מורכב יותר הכולל קמטים עמוקים יותר, למשל.


למי השיטה מתאימה?

האוכלוסייה המתאימה לשיטה זו אינה שונה בהרבה מהאוכלוסייה המתאימה לשיטת הטיפול באמצעות גלי הרדיו, אם כי לעור מורכב יותר תתאים יותר שיטת הלייזר לעומת שיטת גלי הרדיו, וזאת מפאת המאסיביות הכרוכה בשיטת הלייזר.

יתרון בולט של שיטה זו הוא כי לרופא המטפל יכולת לתעל את גלי הלייזר ולווסת את אורכם בהתאם לנדרש.


תהליך הטיפול

הרופא המטפל עובר על עור הפנים אמצעות ידית המחממת אותם, ובהתאם לנדרש, עם ידית שונה המאפשרת לחום להתמקד באזורים מסוימים בהם נדרש טיפול. בנוסף, ידית זו מאפשרת לרופא המטפל לקלף את שכבת העור העליונה והפגומה ולאחר מכן ניתן להבחין בשיפור משמעותי של מרקם עור הפנים.

בתום הטיפול עלולים להבחין באודם או/ו נפיחות שאינה משמעותית. אלה, חולפים מעצמם לאחר כמה ימים ואין צורך להימנע מחשיפה לשמש או חבישה.


בחירת רופא מטפל

שיטות טיפול איכותית- חובה, אך על תפעולן באמצעות גורם מקצועי הבקיא בתהליך המרכזי המשתייך לרפואת עור, אין ספק כי לכך השפעה רבה על מידת הצלחתו של הטיפול.

בררו על הרופא המטפל קודם סגירת תאריך הטיפול, ורק לאחר מכן התחילו את התהליך.

כתבות נוספות למקרה שפספסת...
יום רביעי | 27 אפריל 2022
יום רביעי | 27 אפריל 2022
יום רביעי | 27 אפריל 2022