התמכרות וגמילה

send whatsapp messsage send FB messsage
תמונה canva

מספר המכורים בישראל הן לסמים מסוגים שונים לרבות סמים המוגדרים כקלים, הן לאלכוהול, הן לתרופות, הימורים, שופינג, מין ועוד הינו גדול באופן משמעותי. הסיבות לכך הן רבות ומגוונות. המציאות המתקדמת שאנו חיי בה מציעה מגוון אפשרויות אך בד בבד מקשה על בני האדם להתמודד עם הקשיים שצצים. חשוב מאוד לדעת כי המקום הטוב ביותר לטפל בו בהתמכרות הוא מכון גמילה פרטי מומלץ. במכון גמילה פרטי הצוות המקצועי מעניק את מלוא תשומת הלב לכל מכור ומתאים לו תכנית גמילה אישית המתבססת על נתונים אישיים הנוגעים למצבו. בהתאם לתוכנית זאת ובהתאם לליווי שהוא מקבל, הגמילה תהיה יעילה יותר ונוחה יותר.

מה צריך לדעת על התמכרויות

כאשר אדם מכור לאלכוהול או לסמים, הסימפטומים הפיזיים של ההתמכרות בולטים בצורה משמעותית לעין. התמכרות להימורים מבליטה לעומת זאת את הנזק הכלכלי והאלמנט הכספי שכרוך בה ואילו התמכרות לכדורים שונים מציפה סוגיות שונות הנוגעות לעולם הרפואה.

חשוב מאוד להבין שהמרכיב המשמעותי ביותר בכל התמכרות הוא המרכיב הרגשי. כל התמכרות נובעת מקושי ממשי להתמודד עם המציאות וכתוצאה מכך בריחה לעולמות אחרים אשר מאפשרים שימוש  בסמים, באלכוהול, הימורים, שופינג ועוד. לכן, האתגר האמיתי בכל תהליך גמילה הוא למצוא את הגורם הרגשי שמלכתחילה הוביל את האדם לאותה ההתמכרות ולטפל בה. תהליך גמילה שאיננו נוגע בגורם הרגשי אשר גרם להתמכרות לא יהיה מספיק יעיל שכן, גם אם במסגרת התהליך האדם יצליח להתנקות או להיגמל מסמים, אלכוהול או תרופות, כאשר הוא יצא ממכון הגמילה ויידרש להתמודד שוב עם הטריגר שהוביל אותו להתמכרות, יהיה לו קל מאוד למצוא את עצמו מתמכר מחדש.

 ניקוי הגוף במכון גמילה

מלבד העובדה שיש צורך מהותי מאוד לגלות את הגורם הרגשי אשר הוביל להתמכרות, חשוב להבין כי התמכרות לסמים או אלכוהול באה לידי ביטוי בצור פיזי לקבל עוד מהחומר שיסייע לשכך את התודעה ולברוח מהמציאות. הכמיהה לאלכוהול או לסמים מחייבת גמילה פיזית תחת השגחה צמודה וזאת בשל העובדה שהגוף לא מקבל את החומר שהוא זקוק לו במינונים גבוהים ובשל כך הוא חווה תסמינים פיזיים קשים כגון: הזעות, כאבים שונים, יתר לחץ דם, בחילות, הפרעות בקצב הלב ועוד. עם כל התסמינים הללו חשוב להתמודד בצורה הטובה ביותר בתהליך הגמילה ועל כן, הבחירה במכון גמילה פרטי שבו יש צוות מקצועי ומנוסה שמלווה את האדם בתהליך הגמילה כולו, זה הדבר הטוב ביותר לכל אדם שרוצה להיגמל.

שילוב של עזרה מהמשפחה והסביבה

מלבד העובדה שחשוב מאוד לאשפז אדם שמכור במכון גמילה פרטי, איכותי ומומלץ לצורך גמילה מוצלחת, חשוב מאוד לשלב את בני המשפחה  והחברים הקרובים בתהליך וזאת בכדי שלאחר שתצאו ממכון הגמילה כל הסביבה תתמוך בכם, תבין את המצב ולא תאפשר לכם להגיע למצבים שבהם אתם  שוב נגררים להתמכרות שלכם. בסופו של דבר האתגר הגדול ביותר של אדם שנגמל מהתמכרות כלשהי היא לא לחזור לדפוסים ההרסניים שאפיינו את חייו. הכלים שהוא מקבל בטיפול במכון הגמילה הם חשובים מאוד, אך חשוב שהסביבה הקרובה שלו גם תעטוף אותו בחום, אהבה, קבלה והכלה, כך  שהסיכוי למעוד יהיה קטן יותר והאדם יצליח לנהל את חייו בצורה טובה.

אם אתם מעוניינים לאשפז בן משפחה מכור לצורך גמילה איכותית במכון גמילה, חשוב שתבדקו איזה מכון גמילה מהווה את הבחירה הטובה ביותר עבור גמילה. מכון גמילה מהווה חלק בסיסי וחשוב מאוד בכל תהליך גמילה ועל כן, אין להקל ראש בבחירתו. היכנסו לאתר: https://shivtaya.co.il/ והתרשמו ממכון גמילה פרטי שבכוחו לסייע בתהליך גמילה איכותי לכל סוגי ההתמכרויות.

כתבות נוספות למקרה שפספסת...
יום רביעי | 08 דצמבר 2021
יום שלישי | 07 דצמבר 2021