כללים בסיסיים לקראת השקעה בביוטק

send whatsapp messsage send FB messsage
כללים בסיסיים לקראת השקעה בביוטק צילום: freepik

יש כל מיני סוגי השקעות, חלקן בטוחות יותר וחלק בטוחות פחות. השקעה בביוטק מביאה איתה לא מעט אי וודאות, אך בו בזמן היא תהיה קצת יותר בטוחה מאשר השקעות אחרות. יש כאלה שאומרים כי הביוטק זה המקום המהנה ביותר להשקעה, יש משקיעים שמספרים כי מדובר על פארק שעשועים של ממש. זוהי אולי הסיבה שלא מעט משקיעים בוחרים להשקיע דווקא במקום הזה. אך אם זוהי הפעם הראשונה שאתם עומדים להשקיע בביוטק, שווה לכם לקרוא את המאמר הבא על מנת ללמוד כיצד לעשות זאת נכון.

תקבלו חוות דעת של מומחה לפני ההשקעה

לפני שאתם מתחילים לבצע השקעה בביוטק, שווה לכם לבחון את המיזם שאליו אתם נכנסים. לכל מיזם יש היסטוריה מדעית שעליה תוכלו להתבסס, ועל פיה תוכלו לעשות את ההחלטה. כך תוכלו להיות בטוחים כי למיזם יש פוטנציאל גדול, ותוכלו להכניס את עצמכם לתוכו בזמן הנכון. אם יהיה לכם קשה להשיג את המידע בעצמכם, תמיד תוכלו להתייעץ עם מומחה בתחום לפני שתשקיעו במיזם לא מעט כסף.

תבחנו את האנשים שעומדים בראש המיזם

בראש של כל מיזם ביוטק עומדים מדענים ואנשי רפואה שונים, כאלה שעל פיהם אמור ליפול דבר. לכן לפני שאתם מתחילים לבצע השקעה בביוטק, מוטב כי תסתכלו מי עומד בראש העסק. כך תוכלו לראות עד כמה תוכלו לסמוך עליהם, לסמוך עליהם שהם ייקחו את המיזם למקום הנכון. אם לא תוכלו לסמוך על האנשים שעומדים בראש המיזם, אין סיבה אמיתית שתשקיעו בו.

השלב שבו המיזם נמצא לפני ההשקעה

השקעה בביוטק יכולה להיות מעולה כל עוד תעשו אותה בצורה הנכונה. עליכם להיכנס בטיימינג האידיאלי אל כל מיזם, על מנת שתוכלו לקחת את כל הקופה. מצד אחד אסור לכם להיכנס למיזם בשלב מוקדם מידיי, כי לא תוכלו לדעת מהם סיכויי ההצלחה. מצד שני מוטב שלא להיכנס מאוחר מידיי, כי בשלב כזה אתם עוד עלולים לפספס את הרווח הגדול שאותו תרצו לקבל.

תוודאו שהמוצר מוגן בפטנט

אומנם יכול להיות שאתם כבר להוטים להכניס את עצמכם אל תוך ההשקעה, אך קחו נשימה עמוקה על מנת לבחון את המצב. השקעה במוצר ביוטק חייבת להתבצע אך ורק אם המוצר מוגן בפטנט. למוצר שלא מוגן בפטנט אין זכות קיום, מכיוון שבתוך זמן קצר יהיה ניתן לשכפל אותו. תעשו את כל הבדיקות הדרושות, על מנת שלא תזרקו את הכסף ולא תוכלו להשיג שום דבר.