דירה בהנחה? באר שבע זכתה במעט דירות, לעומת מאות ביישוב חרדי בצפון

ההרשמה להגרלת דירה בהנחה תפתח ביום שני, זכו בהכי הרבה דירות: קריית גת, רכסים ודימונה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: גוגל מפות

דירה בהנחה? ההרשמה להגרלה הבאה של דירה בהנחה תפתח  ביום שני,הקרוב.  בהגרלה יוגרלו 4,633 דירות ברחבי הארץ, מרביתן בקריית גת, דימונה והיישוב החרדי רכסים. בבאר שבע, המונה כ-220,000 תושבים, הוצעו בהגרלה 78 יחידות דיור בלבד. לשם השוואה, ביישוב החרדי רכסים, המונה כ-14,000 תושבים, מתקיימות 4 הגרלות ל-337 דירות מספםר הדירות בהנחה שהוצעו להגרלה בבאר שבע כמעט זהה לזה של תל אביב.

העיר בה יוצעו הכי הרבה דירות בהנחה היא קריית גת: 927 דירות ב-6 הגרלות שונות. 

לדברי ינקי קוינט, מנהל רמ"י: "ממשיכים בתוכניות ההנחה ומגוון ההטבות בפתרונות דיור בר השגה למשפחות ולצעירים בפרישה ארצית רחבה. נמשיך לספק פתרונות דיור והקצאת קרקעות בהתאם לצרכי האוכלוסיה ויעדי הממשלה. ההטבה למשרתי מילואים פעילים היא אמירה חשובה ומשמעותית של המדינה והממשלה כלפי המשרתים ובני משפחותיהם."

יש לציין שהעיר באר שבע גם אינה על מפת ההתחדשות העירונית, לפחות לא על פי הנתונים החשופים לעיון הציבור. בעוד שבעיר בונים בניה חדשה ושכונות חדשות, לא נדיר לראות בתים להשכרה, בשכונות הוותיקות, העומדים ריקים זמן רב או מושכרים בסופו של דבר לטווחים קצרים. ‘’שיפצנו את הדירה והוצאנו להשכרה'', מספר אריאל, שבית הוריו ברחוב העליה, בשכונה ה'. ‘’ביקשתי 2,800 לחודש, ירדתי ל-2,500. לא באים. מחפשים היום מרוהט, כולל הכל ושיהיה ממ''ד. גם מתפנקים לך על מי גר בבניין. אם הייתי מוכר, אנשים פה מוציאים על דירה אולי חצי מיליון, שזה כלום, אז לא משתלם למכור''.

המצב הזה גורר גם הזנחה בשכונות בהן אוכלוסיה מיעוטת יכולת או נכסים בהם תחלופת הדיירים גבוהה. ‘’משמונה דירות בכניסה שלי, 4 בבעלות משרדי תיווך והתחלופה של הדיירים שם גבוהה, כי זה דירות מפוצלות. הם לא מוכנים להשתתף בהוצאות ובסופו של דבר אנחנו מנקים לבד ומשלמים את חשמל המדרגות, אבל אי אפשר לשפץ את ההרס שזרעו פה דיירים קודמים. הייתי עובר מפה, אבל שכונה נורמלית בבאר שבע זה עסק יקר'', מספר קובי, שמשמש כוועד הבית בבניין שכן.

 

מקור: משרד השיכון