יריד תעסוקה לאקדמאים בנגב במכללה הטכנולוגית

כ-60 מעסיקים מהגדולים בנגב ואלפי סטודנטים התכנסו במכללה הטכנולוגית באר שבע המציינת 70 שנה להקמתה ליריד JOB EXPO, אותו מוביל מרכז לאודר לקידום התעסוקה בנגב יחד עם המכללה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: יח''צ המכללה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

המכללה הטכנולוגית באר שבע המציינת בימים אלה 70 שנה להקמתה ומרכז לאודר לקידום תעסוקה בנגב, מיסודם של נשיא הקונגרס היהודי העולמי הפילנתרופ רונלד לאודר ו-JNF-USA, קיימו היום (שלישי) את יריד JOB EXPO 2024. ביריד השתתפו אלפי סטודנטים ובוגרים של המכללה שהינם הנדסאים מדופלמים, לצד עשרות מהחברות המובילות בדרום.   היריד היווה הזדמנות יוצאת דופן ליצירת הזדמנויות תעסוקה חדשות לצעירים, שהינם הנדסאים מדופלמים, במטרה שיקבעו את ביתם בנגב.  

בין המעסיקים שהשתתפו ביריד, חברות ההייטק  ״אינטל״ ו-"וישיי" וחברות מובילות בתעשייה כמו ״אדמה״, "טבע", "חיפה נגב טכנולוגיות", הקמ"ג, "סודה סטרים", "נטפים" ו-ICL.  כמו כן, השתתפו יצרניות מובילות של מוצרי צריכה, כמו "אסם נסטלה", "אלקטרה" וארגונים רבים נוספים ביניהם מרחב דרום בהתאחדות התעשיינים, רכבת ישראל ומשטרת ישראל.  

ליריד התעסוקה, בהובלה משותפת של מרכז לאודר והמכללה, הוזמנו סטודנטים לקראת סיום לימודיהם ובוגרים של המכללה מ-7 השנים האחרונות. המכללה השיקה השנה בית ספר חדש לעיצוב TCB - SCHOOL OF DESIGN ומקפידה לאורך כל השנה, לצד הלימודים התיאורטיים, לקיים לימודיים מעשיים המכינים את הבוגר לעולם הטכנולוגי.

מרכז לאודר לקידום התעסוקה בנגב אוצר ידע רב ומומחיות בקידום תעסוקת צעירים והשארתם בנגב. המרכז קיים הכנה לסטודנטים לקראת הJOB EXPO, שעסקה במיתוג עצמי וצבירת ניסיון ראשוני, הנדרשים להשגת דריסת רגל בעולם התעסוקה. דרך שורת תוכניות, המכללה הטכנולוגית שוקדת גם היא על הענקת כרטיס כניסה לסטודנטים למפעלים, ארגונים ומוסדות רבים במשק ויריד התעסוקה הוא נקודת שיא של מאמץ זה.

 

קרן כהן, מנהלת מרכז לאודר ויעקב דור מנכ״ל המכללה הטכנולוגית. צילום: יח״צ

יריד התעסוקה הוא חלק ממכלול הפעילות השנתית של מרכז לאודר לתעסוקה, שמטרתה היא קידום הנגב.  פעילות המרכז כוללת בין היתר כנסים, ייעוץ תעסוקתי וימי זרקור בשיתוף מעסיקים מובילים מהאזור. דרך פעילות מרכז לאודר, נחשפים סטודנטים לאפשרויות התעסוקה, לאופק התעסוקתי בנגב ולסיפורי הצלחה של אנשי הנגב.  

אבי בלשניקוב, יו״ר מרכזי לאודר לקידום התעסוקה בנגב ובגליל, מסר: ״נשיא הקונגרס היהודי העולמי, הפילנתרופ רונלד לאודר בשיתוף JNF-USA, הקימו את מרכז לאודר לקידום תעסוקה בעיר העתיקה של באר שבע בשנת 2015, על מנת שיהווה אבן שואבת לצעירים ומשפחות המעוניינים לקבוע את ביתם בנגב. המרכז הוקם ברוח חזונו של דוד בן-גוריון לפיו בנגב ייבחן העם בישראל. אנו מאמינים שעתיד הנגב כרוך בתעסוקה איכותית למגוון האוכלוסיות שחיות בו. מאז הוקם, סייע מרכז לאודר לאלפי סטודנטים ובוגרים בצעדיהם הראשונים בעולם העבודה בנגב. אנו מקווים כי רבים מהצעירים שפגשנו היום ביריד נחשפו לאופק המקצועי המחכה להם בנגב ויבחרו לקבוע בו את ביתם״.

יעקב דור, מנכ"ל המכללה הטכנולוגית באר שבע: ״המכללה הטכנולוגית באר שבע מהווה עוגן מרכזי לא רק בהכשרה הטכנולוגית בנגב אלא גם בנושא התעסוקה והקשר עם התעשייה המובילה בארץ. ליריד התעסוקה הגיעו קרוב ל-60 חברות שרבות מהן שחקניות חשובות בזירה הגלובלית, מה שמהווה תמונה לביקוש הרב שיש כיום למשרות של הנדסאים במגוון רחב של תחומים. היום ברור לכל בר דעת שכל מי שבוחר ללמוד לתואר הנדסאי מבטיח לעצמו מסלול קריירה מרתק ומתגמל ביותר. ליריד מטרה אחת - להשאיר את בוגרי המכללה באזור הדרום ולתרום בכך לפיתוחו ושגשוגו של האזור״.