263 ק''ג בשר מקולקל הושמדו באטיאסדו בבאר שבע: ''סכנה מיידית ומוחשית לבריאות הציבור''

משרד הבריאות: ''למרות שרישיון הייצור של העסק הותלה במקביל לצו שניתן למקום, ביצע העסק פעולות יצרניות מבלי שקיבל אישור לחזרה לפעילות זו''
send whatsapp messsage send FB messsage
Иллюстрация: Shutterstock

משרד הבריאות מעדכן הערב, שלישי, כי בעקבות תלונה שהתקבלה במחוז דרום של המשרד על פעילות שמבוצעת באטליז "אטיאסאדו" בבאר שבע, על אף שהעסק נמצא תחת צו סגירה מינהלי מה-19.3, הגיש משרד הבריאות תלונה במשטרה על הפרת הצו וכן, נעשתה פנייה לרשות המקומית בבקשה לבטל את רישיון העסק של המקום.

בעקבות התלונה, בוצעה אתמול, שני,  ביקורת במקום על ידי מפקחת שירות המזון במחוז בליווי הרופאה הווטרינרית האחראית במחוז. במהלך הביקורת נמצאו באטליז מוצרי בשר פגי תוקף ומוצרי בשר מופשרים שהיו בתנאים לא נאותים ושאינם ראויים למאכל אדם. בנוסף, למרות שרישיון הייצור של העסק הותלה במקביל לצו שניתן למקום, ביצע העסק פעולות יצרניות מבלי שקיבל אישור לחזרה לפעילות זו.  

בהוראת הרופאה הווטרינרית האחראית במחוז ובשיתוף מנהל המחלקה הווטרינרית בעיריית באר שבע, הושמדו כ-263 ק"ג של מוצרי בשר. צו הסגירה המינהלי שניתן לעסק נחתם ע"י סגן רופא המחוזי של מחוז דרום במשרד הבריאות ב-19.3 לאחר ביקורת במקום, במסגרתה עלה כי קיימת סכנה מיידית ומוחשית לבריאות הציבור.

הטיפול במזון מן החי, אחסונו ושיווקו ללא התנאים הנדרשים בחקיקה וללא עקיבות, עלולים להזיק לבריאות הציבור. משרד הבריאות והרשות המקומית ימשיכו לנקוט בצעדי אכיפה כנגד העסק. 

קראו עוד באותו נושא:
צו סגירה מנהלי בפעם השניה ל''אטיאסדו'' בשכונה ט' בבאר שבע: ''ליקויים חמורים מאוד המסכנים את בריאות הציבור''