לחציית ביטקוין עשויה להיות השפעה חיובית על המחירים, אבל גורמים אחרים עדיין במשחק: Coinbase

המטבע הקריפטו אינו פועל בחלל ריק, ומחירו מושפע גם מהשפעות שאינן קריפטו, כמו גורמי מאקרו, נכתב בדו"ח.
send whatsapp messsage send FB messsage

אירוע החצייה הבא צפוי באמצע אפריל.

ביטקוין התגייס לתוך ואחרי חצאי תגמול בלוק קודמות.

Coinbase אמר שגם השפעות שאינן קריפטו כמו גורמי מאקרו חשובות.


תקדים היסטורי מצביע על כך שהביצועים החזקים של הביטקוין (BTC) לאחרונה ימשיכו לתוך ואחרי החצייה הקרובה, מכיוון שהאירוע מקטין את היצע ה-BTC החדשים, אך המשקיעים צריכים להיזהר מהשקפה זו, אמר Coinbase (COIN) בדוח מחקר ביום רביעי .

המטבע הקריפטו הגדול בעולם עלה בממוצע של 61% בששת החודשים שלפני החצאים הקודמים וצבר בממוצע של 348% בששת החודשים שאחרי, ציינה Coinbase.

"למרות שייתכן שלחצייה תהיה השפעה חיובית על ביצועי הביטקוין, עדיין יש רק עדויות היסטוריות מוגבלות לגבי הקשר הזה, מה שהופך אותו לספקולטיבי משהו", נכתב בדו"ח.

חציית התגמול הארבע שנתי היא כאשר תגמולי הכרייה נחתכים בחצי. האירוע הבא עשוי להתרחש ב -15 באפריל .

"ביטקוין לא פועל בחלל ריק", ומחירו מושפע מהשפעות אחרות, כמו גורמי מאקרו, אמר Coinbase. הדו"ח ציין שחלק ניכר מהביצועים החורגים של הביטקוין לאחר החצייה הקודמת במאי 2020 הגיעו ב"סביבה עם מדיניות מוניטרית רופפת במיוחד ותמריץ פיסקאלי חזק היסטורית בתגובה למגפת קוביד-19.

באופן דומה, הראלי האחרון במטבע הקריפטו הגדול בעולם הונע יותר מחום בנוגע לסיכויים של קרנות מסחר בביטקוין נקודתיות (ETF) מאשר מהתרגשות מהחצייה, נכתב בפתק.

נקודת נתונים נוספת שכדאי לקחת בחשבון כאשר מסתכלים על החצייה הקרובה היא סך ההיצע של ביטקוין המוחזק על ידי מחזיקים לטווח ארוך, אמר Coinbase, והוסיף כי "למחזיקים לטווח ארוך צריכים להיות פחות סבירים ממחזיקים לטווח קצר לראות בחצי הזדמנות למכור לכוח." כמות הביטקוין המוחזקת כיום על ידי מחזיקים לטווח ארוך היא די גבוהה בסטנדרטים היסטוריים.

בצד החיובי, הפדרל ריזרב האמריקאי צפוי להתחיל להוריד את הריבית במאי ולהתחיל לצמצם את תוכנית ההידוק הכמותי שלו, שהיא חיובית עבור נכסי סיכון, הוסיף הדו"ח.