עצב בבאר שבע: ליעד טרבלסי בת העשר הלכה לעולמה לאחר מאבק במחלה קשה

סיפורה של ליעד ריגש רבים שנרתמו לסייע לה, אחרי שחלתה במחלה קשה בכיתה א'. כאשר הטיפולים בישראל לא עזרו, הוריה הטיסו אותה לטיפול חדשני בארצות הברית. ''את הילדה הגיבורה שלי'', ספד לה אביה
send whatsapp messsage send FB messsage
ליעד טרבלסי ז''ל, נכנסה ללב הבאר שבעים (צילום: אלבום משפחתי)

עצב גדול בבאר שבע: ליעד טרבלסי בת ה-10, אשר נאבקה במחלה קשה, הלכה לעולמה והובאה למנוחות במוצאי שבת בבית העלמין בעיר.  ‘’ילדה שלי, ילדה יפה שלי, תודה לך על כל השנים, תודה על כל שנייה, כל דקה, כל שעה, כל יום, כל שבוע, כל חודש, כל שנה. תודה לך שנתת לי את התואר אבא. יש לך עוד 5 ימים יום הולדת 11 שלצערי כבר לא תחגגי כמה דיברנו על הבת מצווה שלך מה נעשה אפילו בחרנו שיר ביחד שלא נשיר לעולם'', ספד לה אביה.
 


תבואי לבקר אותי בחלומות מבטיח לך שגם שם נעשה שטויות ביחד כמו שידענו לעשות.  אולי הגוף שלך לא איתי פה אבל הנשמה שלך תלך איתי לכל מקום שאלך אני אוהב אותך לוחמת שלי
 
ליעד טרבלסי חלתה במחלה קשה כשהיתה בכיתה א'. משפחתה לא חסכה במאמצים להציל אותה. בין היתר, פנתה בבקשה לעזרה בגיוס כספים שעשויים היו להציל את חייה של ליעד. הציבור בבאר שבע, כמו גם אמני ישראל, נרתמו למענה.

בשלב מסויים, טיפולי הכימותרפיה הפסיקו לעזור לה. היא הוטסה בליווי אביה לארה"ב, שם קיבלה טיפול חדשני בתקווה שתחלים ותשוב לישראל לחיים רגילים. עלות הטיפולים והשהייה בבית החולים ‘’מונטיפיורי'' בניו יורק הגיעו לכ-3 מיליון שקלים, שגוייסו מתרומות. בעת שהייתה בארצות הברית אביה דאג שלצד הטיפולים הקשים, ליעד תהיה שמחה ודאג כדרכו לצלם איתה סרטונים ותמונות מצחיקות, שזכו לתגובות עידוד וחיזוק מהציבור בבאר שבע, שלא רק סייע חומרית, אלא גם חיבק באהבה ובעידוד.

 

ליעד ואביה (אלבום משפחתי)

אתמול הגיעה הבשורה הקשה ואביה פרסם אותה ברשתות החברתיות. ‘’רוצה לבקש ממך סליחה אם הייתי קשה איתך לפעמים. אם צעקתי כעסתי הכל היה מדאגה אלייך אהובה שלי. הלב שלי נשבר הנשמה שלי מרוסקת לא יודע איך ממשיכים מכאן, לא יודע מה לעשות, אחים שלך עדיין לא יודעים מה קורה ואיפה את ומתי תבואי אבל לאט לאט הם יבינו וידעו שהייתה להם את האחות הכי לוחמת שיש בעולם''. 

‘’בבקשה ממך ילדה שלי תשמרי עלינו מלמעלה תדאגי שנלך בדרכים טובות תכווני אותנו למקומות טובים. תבואי לבקר אותי בחלומות מבטיח לך שגם שם נעשה שטויות ביחד כמו שידענו לעשות.  אולי הגוף שלך לא איתי פה אבל הנשמה שלך תלך איתי לכל מקום שאלך אני אוהב אותך לוחמת שלי.  סליחה שלא הצלחתי למנוע את הסוף אבל הנחמה היחידה שלי שעכשיו את כבר לא סובלת ומוקפת סביב מלאכים שומרים ומחבקים תשמחי אותם כמו ששימחת אותנו תרקדי תשתוללי תעשי כל מה שבא לך ואם מישהו יציק לך אבא שומר עלייך בכל מקום.  תודה על הכל יפה שלי תודה על הכל''.
 

ליעד הובאה למנוחות אתמול, מוצאי שבת, בבית העלמין החדש בבאר-שבע. 

יהי זכרה ברוך!