האם בעלי עסקים מהנגב יוכלו להשתלב בפרויקט הגרנדיוזי של משרד הביטחון בדרום?

לא לטייקונים בלבד: כמאה בעלי עסקים מעוטף עזה והנגב נענו לקריאת משרד הביטחון, והשתתפו בכנס שנועד לשלבם בפרויקט קרית המודיעין
send whatsapp messsage send FB messsage
האם בעלי עסקים מהנגב יוכלו להשתלב בפרויקט הגרנדיוזי של משרד הביטחון בדרום? מימין - דנה שדה אופיר, אלון יפרח, ד״ר רון תומר וראש המועצה ניר זמיר. צילום: יח''צ

מנהל המעבר דרומה במשרד הביטחון, התאחדות התעשיינים, הרשות לפיתוח הנגב ומועצת בני שמעון קיימו  לראשונה כנס ספקים בפרויקט קריית המודיעין, במטרה לשלב בהקמתו בעלי עסקים קטנים ובינוניים מהנגב ומעוטף עזה.

לכנס - "עושים עסקים" - הגיעו בעלי עסקים שתואמים לצרכים המקצועיים של הזכיין – חברת שיכון ובינוי - לשנה הקרובה: קבלני בנייה (שלד וגמר), ניקיון ואחזקה, גינון, נגרות, אלומיניום, מתכת וקונסטרוקציית פלדה. בכנס לקחו חלק גם בעלי עסקים משדרות, אופקים, שדות נגב ושער הנגב. מטרת הכנס הינה לאפשר לבעלי העסקים לפגוש את מנהלי העבודה מטעם הזכיין, להציג את העסק שלהם, להבין את דרישות הסף, צורכי הפרויקט, לוחות הזמנים ותהליכי ההתקשרות ולבסוף להשתלב בו. 

כל אלה במטרה לסייע לבעלי העסקים כלכלית ולהנגיש עבורם הזדמנויות לצמיחה ויצירת התאגדויות עסקיות, במיוחד בתקופה מורכבת זאת בה חלק מהעסקים נאלצו לסגור שעריהם בשל המלחמה וספגו הפסדים כלכליים לא מבוטלים.

קריית המודיעין הינו מהפרויקטים הגדולים ביותר של משרד הביטחון והוא נבנה בצומת ליקית על ידי חברת שיכון ובינוי. הפרויקט ישתרע על שטח של 2,500 דונם, מתוכם כ-500 אלף מ"ר בנוי. בקרית המודיעין ישרתו כ-14 אלף חיילים בסדיר ואנשי קבע מהיחידות של אגף המודיעין.

כנס הספקים של קריית המודיעין מצטרף לשורה ארוכה של מפגשים עם ספקים וקבלנים מקומיים שהובילו בשנים האחרונות מנהל המעבר דרומה במשרד הביטחון ומרחב דרום בהתאחדות התעשיינים אותו מובילה מנהלת המרחב דנה שדה אופיר. המפגשים התקיימו במטרה לשלב כמה שיותר מהם בעבודות ההקמה ובתפעול בפרויקטים שמוביל המנהל, לרבות קריית התקשוב ומרכזי ההספקה.

בעקבות כנסי הספקים האחרונים שהתקיימו בקרית התקשוב השתלבו בעבודות ההקמה של הקריה עשרות בעלי עסקים מהנגב בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

ניר זמיר, ראש מועצת בני שמעון שבשטחה מוקמת קריית המודיעין: "מיקומה האסטרטגי של קריית המודיעין מוכיח פעם אחר פעם כי לנגב תפקיד מרכזי בהמשך התפתחות המדינה שלנו, במיוחד בזמנים אלו. אני מברך על הכנס ובטוח כי שיתופי הפעולה הכלכליים שיניב יקדמו את האזור כולו - החל בייצור מקומות עבודה איכותיים וחדשים, השקעה דרמטית בתשתיות, תקציבים ועוד, שיזניקו את הנגב ובעלי העסקים באזור קדימה".