עומסים קשים בקווי האוטובוס לבאר שבע, בגלל העבודות ברכבת

''כבר שני אוטובוסים התמלאו והנהגים לא מוכנים לקחת נוסעים בעמידה'' מספר חייל ש''התייבש'' שעה בתחנת תל אביב סבידור. בתחנה לבאר שבע הנוסעים נדחפו כמו בעולם השלישי
send whatsapp messsage send FB messsage
העומס בתחנת קו 380 בתל אביב סבידור (צילום: דני בלר)

מחזות שכאילו נלקחו מתחנהות אוטובוס בעולם השלישי: עומסים קשים בקווים מבאר שבע ואליה. ברכבת ישראל עושים עבודות תשתית במהלך השבוע, בגלל החלטת הממשלה הנוכחית שלא להתיר עבודות בשבת ואת המחיר משלמים הנוסעים שחייבים להגיע לתל אביב במסגרת עבודה. החזון, לפני שנים, היה שבאר שבע תונגש לרכבות מהירות, כך שאפשר יהיה לחיות בבירת הנגב ולעבוד במרכז. רכבת לתל אביב בפחות משעה, הבטיח סרט התדמית על באר שבע בירת ההזדמנויות, אלא שבמקרה הטוב ולא בשעות העומס, תגיעו לתל אביב כ-75 דקות.

 

זה לא הודו, זאת התחנה לבאר שבע (צילום: דני בלר)מי שנאלץ לנסוע לתל אביב הבוקר, היה תלוי בעיקר באוטובוסים. לא ניכר כי בגלל העבודות ברכבת, מישהו חשב לתגבר את הקווים. העומס נרשם אחרי הצהריים: בתחנת סבידור נוסעים המתינו שעה ארוכה לקו 380. ‘’האוטובוס הקודם התמלא, אני מחכה פה הרבה זמן ואם האוטובוס הבא יהיה מלא, אסע בעמידה. כשהאוטובוס, של חברה חיצונית המעניקה שירותים הגיע, הוא לא יכול היה לחנות בתחנה, כי במקומו עמד אוטובוס אחר. 

המון הנוסעים רץ לאוטובוס, שחנה מחוץ למפרץ. אם היה תור, אף אחד כבר לא כיבד אותו. נוסעים ישבו על תיקים במעברים ועל המדרגות. ביום ראשון תנועת הרכבות אמורה לחזור לסדרה. מחר, חמישי, הוא יום עמוס במיוחד, של סטודנטים וחיילים הנוסעים למרכז, על כן רצוי לתכנן את הנסיעה ולברר היטב את השעות ואת הקווים.