משרד החינוך בהודעה דרמטית לתושבי שדרות

פיקוד העורף החליט לאפשר את חידוש הלימודים בעיר, משרד החינוך כבר קבע מועד, התושבים חלוקים בדיעותיהם האם הצעד נכון כל עוד אין ביטחון מוחלט
send whatsapp messsage send FB messsage
אתר נפילת רקטה בשדרות (צילום ארכיון: חיים צח / לע''מ)

משרד החינוך ועיריית שדרות יפתחו את כלל מסגרות החינוך בעיר ב-3 במרץ 2024. זאת, לאחר שפיקוד העורף איפשר את פתיחת המסגרות בעיר ומשרד החינוך נערך להחזרת צוותי החינוך בעיר, במקביל להכנת מסגרות החינוך על ידי העירייה לאחר ארבעה חודשים בהם לא פעלו.
 


נמשיך לדרוש מהממשלה ומהצבא ביטחון מוחלט והשבת תחושת הביטחון לעיר, כולל הצהרה מפורשת של ראש הממשלה ושר הביטחון לתושבים לאיזו מציאות הם צפויים לחזור


החלטה זו מגיעה לאחר שהעירייה קיבלה את אישור הממשלה לאפשר לתושבים המעוניינים בכך להישאר מחוץ לעיר עד לחודש יולי.  לבקשת העירייה משרד החינוך פתח מוקד טלפוני ייעודי למתן פיתרונות חינוך עבור המשפחות שיבחרו להישאר מחוץ לעיר לשם תיאום ומעקב מול הרשויות המקומיות.

במקביל, העירייה תדאג לפתוח מסגרת מצומצמת (כיתות גן, א'-ג') ב-18/2/24 עבור המשפחות שכבר שוהות בעיר. לפי דרישת משרד החינוך ועל מנת שהצוותים ייערכו לפתיחת המסגרות בשדרות, ייסגרו מסגרות החינוך במרחבי הפינוי ב-19/2/24.  מסגרות החינוך המיוחד וקידום הנוער ייפתחו ב-20/2/24.

שר החינוך, יואב קיש: "ניתן לעיר שדרות את כל התמיכה לחזרת מוסדות החינוך ב-3 במרץ.  למרות שאין מספיק עובדי הוראה לתמוך במסגרות פעילות כפולות ננסה נקודתית לתת מענה לצרכים. אני מברך את תושבי העיר לחזרה בטוחה ומוצלחת ללימודים בשדרות".

ראש העיר, אלון דוידי: "נמשיך לדרוש מהממשלה ומהצבא ביטחון מוחלט והשבת תחושת הביטחון לעיר, כולל הצהרה מפורשת של ראש הממשלה ושר הביטחון לתושבים לאיזו מציאות הם צפויים לחזור. היה לנו חשוב לאפשר לתושבים לבחור מתי הם מעוניינים לחזור לעיר ולא לכפות עליהם ולפתוח את מסגרות החינוך עבורם. אני מודה לשר החינוך ולצוותים על העבודה המאומצת יחד איתנו. נמשיך להיאבק על מענקי האכלוס ומענקי השיבה לעיר כדי להקל על התושבים וכמובן שנדאג לתלמידים שלנו הן בהיבטי החינוך והן במרכיבי הביטחון החיוניים לנו".