מאות לוחמים מגוייסים להתמודדות עם מתקפות טרור ופשיעה חמורה בנגב

המשטרה חושפת את הקמתה של יחידת סה''ר, שבין היתר תתן מענה במקרה של מתקפת פתע של גורמי טרור על יישובי הנגב
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: משטרת ישראל

״חטיבת סה״ר המוקמת בימים אלה במחוז הדרומי תהיה יחידה רב מימדית וובעלת יכולת הפעלת רחפנים, פרשים, כלבנים, אמצעי ניוד ושטח מתקדמים. בשנת 2024 נגייס מאות לוחמים״. נצ״מ יוגב אטיאס, מפקד חטיבת סה״ר של המחוז הדרומי, מוביל בימים אלה את הקמת החטיבה בכל הקשור לגיוס לוחמים והצטיידות של אמצעים טכנולוגיים ומבצעיים מתקדמים.

 

צילום: משטרת ישראל

בראיון לדובר המשטרה, נצ״מ אלי לוי, בתכנית מבט למשטרה מספר נצ״מ יוגב אטיאס על הקמת החטיבה ומטרותיה: ״ עם הגעתו של מפקד המחוז הדרומי ניצב אמיר כהן למחוז התקבלה על ידו החלטה לבנות מערך משטרתי שיתמודד עם פשיעה חמורה ובאמצעות סגל לוחמים מיומן ייתן מענה מיטבי לאירועי פח״ע מתפרצים.
במהלך כל שנת 2024 נגייס לוחמים לחטיבה״.

החטיבה הוקמה במטרה לטפל בפשיעה חמורה, ובמתן מענה לאירועים בטחוניים חמורים ככל שיהיו בגזרת המחוז הדרומי.

 

צילום: משטרת ישראל

אירועי ה-7 באוקטובר ומתקפת הטרור על יישובי הדרום מלמדים על חשיבותה של חטיבה כזו, שבאמצעות לוחמים מיומנים ואמצעים מבצעיים וטכנולוגיים מתקדמים, תסייע בשמירה על בטחונם של תושבי הדרום. ראשי התיבות של חטיבת סה״ר פירושן: סדר ציבורי, הגנה, ריבונות.

בימים אלה נמצאת החטיבה בתנופת גיוסים לשורותיה לתפקידי לוחמה ובהם: סיירים, אופנוענים, מפעילי רחפנים, מפעילי בעלי חיים ועוד. החטיבה עתידה לסיים את פרק הכשרתה במהלך החציון הקרוב ותוכרז כמבצעית מיד בסמוך לכך.