תושב הפזורה התגייס לחמאס עזה וסייע לאויב בזמן מלחמה: הותרה לפרסום פרשייה בטחונית חמורה

הותר לפרסם כתב אישום חמור נגד ג'ומעה אבו גנימה (26) מאלעאצם, שחצה את הגבול לעזה, גויס לנוח'בה וסייע לאויב בעת מלחמה
send whatsapp messsage send FB messsage
מחבל נוח'בה מובל לתאו (צילום: דוברות שב''ס)

לאחר חקירת שירות הביטחון הכללי, פרקליטות המדינה הגישה היום לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד ג'ומעה אבו גנימה (26) מאלעאצם, בגין סיוע לאיוב במלחמה וחברות בארגון טרור. לאחר, שבשנת 2016 חצה לרצועת עזה, הצטרף לזרוע הצבאית של החמאס וערך איתם אימונים.
 


פעילי החמאס העבירו את אבו גנימה לחקירה, שם מסר פרטים בין היתר אודות מיקומי בסיסי צה"ל בדרום. לאחר כ-3 חודשים בהם שהה בבתיהם של פעילי חמאס הצטרף אבו גנימה לאימון צבאי בסיסי. בהמשך נשלח אבו גנימה לאימון מתקדם יחד עם מחבלי נוחבה, שם גם עבר אימון התקפה על עיר וכיבוש מוצב צבאי
 


הותר לפרסום כי במהלך חודש דצמבר 2023 נעצר על ידי כוחות צה"ל, אבו גנימה, אזרח ישראלי תושב הנגב, בעודו מנסה להיכנס מרצועת עזה לשטח ישראל. עם מעצרו הועבר לחקירת שירות הביטחון הכללי.  מכתב האישום שהוגש היום כנגדו על ידי עו"ד ציון קינן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) עולה כי בשנת 2016 חצה אבו גנימה את הגבול לרצועת עזה, שם פגש פעילי חמאס ואמר להם כי הוא מעוניין להתגייס לזרוע הצבאית של החמאס ולהיות שהיד. 

פעילי החמאס העבירו את אבו גנימה לחקירה, שם מסר פרטים בין היתר אודות מיקומי בסיסי צה"ל בדרום. לאחר כ-3 חודשים בהם שהה בבתיהם של פעילי חמאס הצטרף אבו גנימה לאימון צבאי בסיסי. בהמשך נשלח אבו גנימה לאימון מתקדם יחד עם מחבלי נוחבה, שם גם עבר אימון התקפה על עיר וכיבוש מוצב צבאי.

אחרי שאומן בנוח'בה, ניסה לחזור לישראל

במהלך שהותו ברצועה ביצע אבו גנימה תצפיות על שטח ישראל ונפגש עם פעילי חמאס במטרה לסייע להם במלחמתם נגד ישראל. בנוסף, נענה אבו גנימה להצעות שונות לביצוע פעולות טרור, אשר כללו ביצוע פיגוע ירי בשטח ישראל נגד חיילים, חזרה לישראל וגיוס לצה"ל על מנת להעביר מידע לחמאס ולגייס פעילים נוספים. ואף הסכים להצעה לחבור לארגון פשיעה בישראל על מנת לקדם פעילות טרור.

בשנת 2021  נכלא אבו גנימה למשך שנתיים, על ידי החמאס, בשל אי עמידה במגבלות אשר הוטלו עליו, בשל הפצצות צה"ל בסמוך לבית הכלא בו שהה ב 7.12.2023.שוחררו כלל האסירים. לאחר 3 ימים בהם שהה בעזה, ניסה אבו גנימה לחזור לישראל ונעצר על ידי כוחות הביטחון.

לאבו גנימה מיוחסות עבירות של קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמתו בישראל, סיוע לאויב במלחמה, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, חברות בארגון טרור, אימונים למטרות טרור, פעולה בנשק למטרות טרור ויציאה שלא כדין.