''תגלו דרך ארץ, אל תבואו לדרום אדום'': מפוני העוטף זועמים על ההחלטה לקיים אירועים

לא כל תושבי עוטף עזה אוהבים את רעיון עריכת אירועי דרום אדום במציאות הנוכחית: ''לעשות כאן פיקניק זה כמו לעשות מסיבה בבית של שכן שנמצא בטיפול נמרץ בבית חולים''
send whatsapp messsage send FB messsage
ההרס ביישובי העוטף (צילום: קובי גדעון / לע''מ)

ביקורת בקרב תושבים מעוטף עזה, בהם רבים שפונו מבתיהם, על עריכת אירועי דרום אדום בזמן שהמלחמה נמשכת, 136 חטופים נמצאים בשבי החמאס ורבים מהתושבים הפכו לפליטים בארצם, שלא יודעים מתי ואם בכלל יוכלו לשוב לבתיהם. ‘’גלו דרך ארץ, אל תבואו'', נכתב בלא מעט פוטסים, בולט בהם של בר חפץ, מגדל אבוקדו מקיבוץ נירים.
 


לפלוש למקום שהמארחים אינם, שלא לדבר על כל אלו שלא יתאפקו ורק ירצו לראות את המיגונית, או את הבתים השרופים בקיבוצים, זה הבית שלנו והפעם אנחנו לא מזמינים
 אתמול, רביעי, רבים הביעו תמיהה על כך שהמשטרה וצה''ל אישרו לקיים אירוע המוני בעוטף, כאשר הלחימה בדרום נמשכת וארגון הטרור חמאס מוכיח כי הוא משמר את יכולות הירי הרקטי שלו. באירועי דרום אדום אמורים להשתתף עשרות אלפי מבקרים, כאשר המארגנים הודיעו כי חלק מהאיזורים יוכרזו שטח צבאי סגור. תושבים דורשים לכבד את תושבי המקום ולא לבוא לחגוג: ‘’זה לפלוש למקום כשמארחים אינם''.

‘’הכלניות חזרו, וגם דרום אדום. אפשר לכתוב אין ספור קלישאות על דם ואדמה, על החזרה, הצמיחה והפריחה. אבל כשראיתי היום את השלטים שקק"ל שמו ביערות שלהם לכבוד דרום אדום, ביחד עם השרותים הכימים'', כתב בר חפץ.

‘’אז במילה אחת  "לא", ובשתי מילים "אל תבואו"''.

‘’ולא בגלל שמסוכן כאן למרות שעדיין נופלים כאן פצמרים מידי פעם, ולא בגלל שמפחיד כאן (וכן ירי תותחים ומסוקים הוא מפחיד), וגם לא בגלל הכבישים ההרוסים, והקוליסים שהשאירו הטנקים בכל מקום. אל תבואו בגלל דרך ארץ. זה חבל ארץ שהתושבים שלו פליטים בארצם, שהישובים נטושים ושרופים, לעשות כאן פיקניק זה כמו לעשות מסיבה בבית של שכן שנמצא בטיפול נמרץ בבית חולים. זה לפלוש למקום שהמארחים אינם, שלא לדבר על כל אלו שלא יתאפקו ורק ירצו לראות את המיגונית, או את הבתים השרופים בקיבוצים, זה הבית שלנו והפעם אנחנו לא מזמינים''.

‘’תעשו טובה ותבואו לכאן רק אחרי שכולם יחזרו הביתה'', כותב בר חפץ.

בר חפץ נושא דברים (פייסבוק)


תגובות התושבים נזעמות: ‘’ממש מביך ומביש שהם עושים את זה כאילו הכל רגיל. אפס רגישות'', כתב בין היתר שחף ירושלמי. עדי רון כתבה: ‘’לעשות את הפסטיבל השנה זאת פשוט הזיה. מישהו בקק"ל עובד רק על אונה אחת''. ‘’אתם לא תצוגת אופנה. צריך לעזור בכל דרך לשקם את מערב הנגב אבל לא לעשות טיולים לראות את ההרס והחורבן, זו לא הדרך להשתתף בכאב ובשיקום'', הגיבה אפרת מיכאלי.

הפוסט המקורי של בר חפץ (פייסבוק)