מעצר דרמטי: סחט מנהל עבודה, איים ''לשבת עליו מאסר עולם''

המדינה ביקשה להקים כביש כדי להסדיר את התחבורה ביישוב בנגב, החשוד רצה חלק מהעוגה. עכשיו הוא מסביר לחוקרים את פשר מעשיו
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: משטרת ישראל

הפרוטקשן בנגב חי וקיים: פעילות סמויה של היחידה המרכזית של מרחב נגב במחוז הדרומי, הובילה למעצר חשוד תושב סעוה,  בחשד לסחיטה באיומים של מנהל עבודה ועובדי קבלן שאחראים על הרחבת הכביש ביישוב מולדה. בסיומה של החקירה הוגש נגדו הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום ומעצר עד תום ההליכים.
 


במהלך הפעילות הגיע למקום אדם חשוד, שפנה לעובדים, והחל לאיים עליהם בטענה כי השטח שייך לו, כשבין היתר אמר להם כי אם ימשיכו בעבודתם הם יהיו בבעיה, איים כי יחסל את מנהל העבודה, ישרוף את כלי העבודה במקום והמשיך באיומים בפגיעה בחייהם


במשטרה הסבירו: ‘’בהתאם למדיניות חסרת הפשרות בלחימה בתופעת הפרוטקשיין  ועבירות סחיטה באיומים, שהתווה מפקד המחוז הדרומי, ניצב אמיר כהן, חוקרי היחידה המרכזית של מרחב הנגב פתחו במהלך חודש דצמבר האחרון בחקירה בחשד לסחיטה באיומים של מנהל עבודה ועובדי קבלן שאחראים על הרחבת כביש ביישוב מולדה והסדרת תחבורה ציבורית במקום''.

על פי החשד, תושב היישוב סעוה, הגיע לאתר העבודה במקום ואיים על העובדים כי אם ימשיכו בעבודות בניית התשתיות הוא יהרוס אותם וישב עליהם מאסר עולם. עם קבלת הדיווח על האירוע, פעלו חוקרי ובלשי הימ"ר באופן סמוי תוך שימוש במגוון אמצעים על מנת לאסוף ראיות מפלילות נגד חשודים מעורבים.

במהלך הפעילות הגיע למקום אדם חשוד, שפנה לעובדים, והחל לאיים עליהם בטענה כי השטח שייך לו, כשבין היתר אמר להם כי אם ימשיכו בעבודתם הם יהיו בבעיה, איים כי יחסל את מנהל העבודה, ישרוף את כלי העבודה במקום והמשיך באיומים בפגיעה בחייהם.

החשוד, בשנות החמישים לחייו, נעצר במקום על ידי השוטרים והובא לחקירה ביחידה המרכזית של מרחב הנגב במחוז הדרומי שבמסגרתה הוארך מעצרו מעת לעת על ידי בית המשפט.

עם סיום החקירה ועל בסיס חומר הראיות שנאסף, הוגשה על ידי פרקליטות מחוז דרום הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום ובקשת המשך מעצרו שצפוי להיות מוגש היום.