ילד הוכה באכזריות בבית ספר בבאר שבע (תיעוד)

בעקבות פרסום הסרטון ברשתות החברתיות, המשטרה פתחה בחקירה ועצרה שני חשודים, בני 12 ו-14
send whatsapp messsage send FB messsage
הילד המותקף מנסה לגונן על עצמו (צילום סלולרי)

מקרה אלימות קשה בבית ספר בבאר שבע: על פי דיווח המופץ ברשתות חברתיות, ילד כבן 13, הסובל מחרם חברתי, הותקף על ידי תלמידים אחרים. הוא הופל לרצפה ונערים, גדולים ממנו, בעטו בו. 

המקרה זוכה לתהודה רבה ברשתות החברתיות. המקרה, על פי הנראה, מוכר לרשויות. 

מהמשטרה נמסר: ‘’משטרת ישראל פתחה אתמול בחקירה בעקבות דיווח שהתקבל אודות אירוע אלימות שהתרחש באחד מבתי הספר בעיר באר שבע במעורבות מספר קטינים.במסגרת החקירה הוגשו היום תלונות, נגבו עדויות ונאספו ממצאים נוספים במטרה לאתר את המעורבים ולהביאם לחקירה בתחנת באר שבע''.

המשטרה עצרה שני קטינים, בני 12 ו-14, כחשודים בתקיפת הילד.

טימור מיכאלי, מרשימת חוזה חדש לבאר שבעים המתמודדת למועצת העיר שנתקל בסיפור מסר: ״נחרדתי לראות את הסרטון המזעזע. אני מקווה שהילדים הפוגעים יענשו ומערכת החינוך בעיר תנקוט באמצעים הנדרשים על מנת שמקרים כאלה לא יחזרו שוב. לצערי הרב, יש עלייה במקרי אלימות בשנים האחרונות, חלקם בכלל לא מדווחים וזאת תופעה שאסור לנו להתעלם ולעבור לסדר היום בלי לתת מענה עירוני רחב בכל מוסדות החינוך.״

ממחוז דרום שבמשרד החינוך נמסר: ‘’בתום יום הלימודים הוכה תלמיד על רקע סכסוך קודם בינו ובין ילדים שאינם מכיתתו. האירוע הסתיים הודות לערנות צוות בית הספר שהיה בקרבת מקום. בית הספר נוקט באפס סובלנות לאלימות ובתוך כך האירוע מטופל באפיק החינוכי והמשמעתי מול כל המעורבים, לרבות התלמידים שצפו מהצד.  מנהל בית ספר הזמין משטרה ועודד את הורי התלמיד להגיש תלונה. המשרד יפעל בהתאם לתוצאות החקירה. יצוין כי אין ממש בטענה כי מדובר באירוע על רקע חרם חברתי''.

בעקבות הפרסום, מנהל המוסד החינוכי מיהרו לשלוח מכתב להורים: ‘’הורים יקרים שלום רב, הופצה ברשת ידיעה על ארוע אלימות בבית הספר ובה פרטים שאינם מדוייקים. אני מבקש לחדד על מה קרה וכיצד פעלנו.

אתמול (ראשון) לקראת סיום יום הלימודים התרחש אירוע אלימות בין תלמידים בכיתות ז-ח במסגרתו הוכה תלמיד בידי שני תלמידים  שאינם מכיתתו.  צוות בית הספר הפסיק את האירוע והזמין את מחלק הנוער של המשטרה.  תלונה הוגשה במשטרה ותלמידינו שהיו מעורבים הושעו מלימודים. 

בניגוד לפרסום - אין מדובר במצב של 'חרם' חברתי, מדובר בתלמיד מקובל ואהוב בכיתתו.  ומהעדויות עולה כי מדובר בסכסוך קודם בין הילדים באיזור מגוריהם, סכסוך שאינו קשור לבית הספר. בית הספר דוגל באפס סובלנות לאירועי אלימות ועל כן לא היססנו לטפל בחומרה ואף לערב משטרה. אירועים מעין אלו הם ב"ה חריגים בבית הספר, אך גם באירועים שישנם מידי פעם אנחנו מטפלים במלוא החומרה כי מוגנות התלמידים היא תמיד בראש מעייננו''.