תקווה לעתיד בתוך גליל נייר

לרגל ראש השנה לאילן קיים דודאים, הפארק למחזור וחינוך סביבתי בנגב, פעילות שתילה ומחזור בבית הספר היסודי ״נווה במדבר״ בקיבוץ חצרים
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דודאים / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

תלמידי כיתות א׳ וב׳ מבית הספר היסודי ״נווה במדבר״ בקיבוץ חצרים ציינו את ט״ו בשבט עם הדרכה מרתקת ומעוררת תקווה של המרכז החינוכי בפארק למחזור וחינוך סביבתי דודאים בנגב. ההדרכה היא חלק מהפעילות החינוכית הענפה בבתי הספר באזור הדרום, שפארק דודאים מקפיד להמשיך ולקיים גם בימי הלחימה.

במסגרת הפעילות למדו הכיתות על עצים נדיבים שנותנים לבני האדם צל וחמצן ושמעו על המסע שעושה שקית הזבל מהפח הביתי ועד למיון ומחזור בפארק דודאים. הם גילו כיצד הפסולת האורגנית הופכת בדודאים למשאב ומשמשת לייצור קומפוסט המעשיר את הקרקע ומזין את הצמחים. התלמידות והתלמידים הכינו שתילים ממוחזרים מגלילי נייר טואלט וסרט שנגזר מחולצה ישנה. באדמה הם זרעו פלפל וצנונית ואף התנסו בעצמם בהוספת קומפוסט ממוחזר שמקורו מפסולת אורגנית (׳דודאדשן׳).  

״אנו מחויבים להמשיך ולקדם ערכים של שמירת הסביבה והארץ גם בתקופה קשה זו״, מסרה תמר אדמתי, מנהלת קשרי הקהילה בפארק דודאים. ״החינוך לקיימות ומחזור בגיל הרך ואחר כך בבית הספר מניח את התשתית שתאפשר לנו להמשיך לחיות ולהפריח את ישראל. את הזרעים זרענו יחד עם התלמידות והתלמידים בט״ו בשבט 2024 ואת פירות החינוך הסביבתי נקצור כולנו לאורך דורות״.