תושב מיתר הסתיר מיליוני שקלים מנושיו, נאשם בהונאה

הנאשם, בעלי חברה בע''מ, הסתיר את נכסיו, פתח בהליכי חדלות פירעון, אך במקביל ארגן משלחת עסקית לדובאי ופתח חברת פלסטינית
send whatsapp messsage send FB messsage
מיתר (צילום: BASWIM / CC BY 3.0)

פרקליטות המדינה הגישה לאחרונה כתב אישום נגד יעקב אבו אל גיעאן (49) ממיתר לאחר שהונה את נושיו והסתיר נכסים במיליוני שקלים. לאחר חקירה יחידת החקירות הארצית של הממונה על חדלות פרעון ושיקום כלכלי במשרד המשפטים של וימ"ר נגב הגיש לאחרונה עו"ד רונן בוחניק מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) כתב אישום נגד אבו אל גיעאן (אבו אל קיעאן) שבהתאם לבקשתו הוכרז כחדל פירעון ובמקביל פעל להסתיר מיליוני שקלים מנושיו.
 


 אבו אל גיעאן הסתיר מהנאמן כי חודשיים לאחר קבלת צו פתיחת ההליכים הוא הקים חברה פלסטינאית שבאמצעותה ביצע עסקאות ייבוא אורז מהודו
 


במהלך שנת 2020 הגיש אבו אל גיעאן בקשה לקבלת צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי. במסגרת הבקשה הצהיר כי החוב נוצר בשל חברה שהייתה בבעלותו. במסגרת ההליכים ניתן צו פתיחת הליכים ובמקביל מונה נאמן להליך, שבהתבסס על הצהרותיו של אבו אל גיעאן ביחס להכנסותיו והוצאותיו הושת עליו לשלם 150 ₪ בחודש לטובת נושיו.

במסגרת הבקשה הסתיר אבו אל גיעאן את החזקתו ושליטתו בחברת "אלפא שפיר בע"מ" שהכנסותיה נאמדו בכ- 9.3 מיליון ₪. כמו כן, הסתיר אבו אל גיעאן מהנאמן כי חודשיים לאחר קבלת צו פתיחת ההליכים הוא הקים חברה פלסטינאית שבאמצעותה ביצע עסקאות ייבוא אורז מהודו.

בנוסף, אירגן אבו אל גיעאן משלחת עסקית אל דובאי, זאת ללא ידיעת או אישור הנאמן או הממונה. כיוון שבמסגרת ההליך הוצא לאבו אל גיעאן צו איסור היציאה מהארץ, נשלח לדובאי מקורבו שקיים את הפגישות העסקיות בשמו.

במסגרת החקירה נתפס גם רכב מסוג מרצדס שנרשם באפן פיקטיבי תחת בעלותו של אדם אחר, כאשר הלכה למעשה שימש את אבו אל גיעאן.

לאבו אל גיעאן יוחסו עבירות של הונאת נושים, התקשרות בעסקה ללא אישור הממונה ועבירות הסתרת רכוש ודיווח כוזב על פי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי.