תעודות סל של ביטקוין: למה לצפות ביום הראשון הקרוב

עשור לאחר שהם הוצעו לראשונה, תעודות סל ביטקוין נקודתיות יוצאות סוף סוף לשוק בארה
send whatsapp messsage send FB messsage

תעודות סל של ביטקוין נקודתיות אושרו לבסוף בארה"ב לאחר עשור קשה של ניסיונות. השלב הבא: לגרום להם לסחור ביום חמישי בבוקר.

לאחר האור הירוק של רשות ניירות ערך ביום רביעי אחר הצהריים, המוצרים הצפויים יופיעו לראשונה בשווקים בארה"ב המנוהלים על ידי NYSE, Cboe Global Markets ונאסד"ק, בסיוע חברות מסחר גדולות שמתכננות לספק נזילות.

הקנייה והמכירה יכולות להתחיל מבחינה טכנית כבר בשעה 4 בבוקר ET (09:00 UTC) שכן אז נפתחות הבורסות בארה"ב - לא בטקסי הפתיחה היומיים המפורסמים שנערכו 5 וחצי שעות לאחר מכן.

 


המוצרים יאפשרו למעשה לכל לקוח קמעונאי לקבל חשיפה למחיר הביטקוין (BTC) באמצעות אפליקציות התיווך והחשבונות הקונבנציונליים שלהם, וכן יאפשרו למוסדות פיננסיים מסורתיים להשקיע ללא צורך לעבור בורסות קריפטו.

תעודות סל אלה נותנות למשקיעים המעוניינים בנכסים דיגיטליים אפשרויות רבות יותר, אמרה סינתיה לו בסט, ראש ניהול נכסים דיגיטליים ב-Fidelity, אחת ממנפקות תעודות הסל הביטקוין. המוצרים האחרונים שונים מאלה שאושרו ב-2021 בארה"ב, תעודות סל עתידיות של ביטקוין, המשקיעות בנגזרים, ולא בנכס הדיגיטלי עצמו.

"אנחנו מאמינים זמן רב שמוצר נסחר בבורסה במחיר ספוט יהיה דרך יעילה למשקיעים להשיג חשיפה לביטקוין", אמרה. "כחברה, אנו נשארים מחויבים לעמוד בביקוש הגובר מצד משקיעים על ידי מתן כלים התומכים בבחירות שלהם ומאפשרים גישה מאובטחת לשווקים".

באופן דומה, דובר של Cboe Global Markets אמר שתעודות הסל יתנו למשקיעים דרך "שקופה ומוסדרת" לעקוב אחר מחיר הביטקוין. "האישור מסמל צעד גדול קדימה בביסוס הקריפטו כסוג נכסים שניתן לסחר בו, וסוללת את הדרך להזדמנויות מסחר חדשות".

 

"זה לא משהו שהולך להתממש מיד מחוץ לשער, ואותו הדבר עבור משקיעים מוסדיים שעד כה לא באמת היו להם פתרונות חשיפה ברי קיימא"

 

בריכות נזילות

עם 11 קרנות נקודתיות של תעודות סל של ביטקוין שהוצעו - שחלקן כבר הרכיבו מיליארדי דולרים של נכסים לקראת ההשקה - ספקי נזילות ועושי שוק בילו את החודשים האחרונים בהכנות ליום הזה, כדי לוודא ששוק הביטקוין הוא - ונשאר - יעיל עם גל ההתעניינות החדש שמגיע ביום חמישי.

שוק הספוט של ביטקוין, השווקים העתידיים של הביטקוין ותעודות הסל העתידיות של ביטקוין יסייעו כולם לנזילות של תעודות הסל הנקודתיות ביום הראשון, אמר ראש מחלקת המוצרים הנסחרים ב-NYSE, Douglas Yones. ל-NYSE יש גם מספר תוכניות נזילות, אמר.

"לעושי שוק שנמצאים שם בחוץ - ויש לנו עשרות עושי שוק שמספקים נזילות לתעודות הסל שלנו שהולכות להיכנס פנימה - היו להם גידורים טבעיים זמינים להם", אמר. "יש לנו תהליך מאוד נחמד של גילוי מחירים שיתרחש בבורסת ניו יורק בן לילה עד לשטח הפתוח, אז אנחנו מצפים לשוק די דינמי ונזיל מחר".

רוברט מיטצ'ניק, ראש הנכסים הדיגיטליים ב-BlackRock, אמר ל-CoinDesk בראיון שמנהל הנכסים ישתמש בשותפות שלו עם Coinbase. החברה שילבה את Coinbase Prime עם כלי ניהול תיקים משלה, אלאדין, בשנת 2021. למרות שהוא לא רצה לדבר על כמה בלקרוק הסתדרה במונחים של נכסים מנוהלים בהשקת תעודת סל הביטקוין שלה, הוא ציין שהחברה כבר עשתה זאת חשף השקעת סיד של 100,000 דולר .

"כמו הציבור, הייתה השקעת ראש ב-ETF שבוצעה על ידי BlackRock", אמר. "אחד הדברים שחשוב באמת להבין הוא שאנחנו רואים בזה תהליך ארוך".בלי למהר מיידי

דייוויד מאן, ראש מוצרי תעודות הסל ושוקי ההון של פרנקלין טמפלטון, אמר בראיון ל-CoinDesk כי קשה לחזות בדיוק כיצד עשויות להיראות הזרמות בימים הראשונים. למרות שהוא מצפה ל"המון התרגשות" ביום הראשון, הוא אמר שאולי תהיה עלייה הדרגתית יותר בעניין ובהשקעות ממה שאנשים מעריכים.

"זה לא יזעזע אותי אם משתמשי תעודות סל אשר בוחנים כעת לקבל חשיפה מסוימת לביטקוין בתוך כלי תעודת הסל יעברו את תהליך הבדיקה הרגיל שלהם כדי לוודא שהם מרגישים בנוח עם תעודת הסל, ולעתים קרובות זה לוקח זמן", אמר.

יכול להיות שיש "קופץ מהשער", אבל למשקיעים עשויים לקחת שבועות או חודשים כדי להרגיש בנוח עם רכב תעודת סל הביטקוין ולוודא שהוא מתנהג בצורה שהם יהיו מוכנים להשקיע בו כסף, אמר.

 

מיצ'ניק של בלאקרוק הדהד את הנקודה הזו, ואמר שזה יהיה "מסע ארוך" לאחר ההשקה עבור המשקיעים. הוא הצביע על יועצי עושר כדוגמה, ואמר שהם עשויים להיות חלק מאפיק ההשקעה הגדול ביותר של תעודות הסל. מכיוון שעדיין לא הייתה להם חשיפה רבה לכלי השקעה המכילים ביטקוין, יהיה "מסע של חינוך" לפני שיוכלו להקצות כספים.

"יהיו שיחות התאמה בין יועצים ללקוחות", אמר. "זה לא משהו שהולך להתממש מיד מחוץ לשער, ואותו הדבר עבור משקיעים מוסדיים שעד כה לא באמת היו להם פתרונות חשיפה ברי קיימא".