כיצד תשפיע תעודת סל בביטקוין על מחיר הביטקוין?

send whatsapp messsage send FB messsage

מהי תעודת סל ביטקוין ספוט?

תעודת סל ביטקוין נקודתית , הנסחרת בבורסות, מחזיקה בביטקוין כנכס העיקרי שלה, בניגוד לתעודות סל עתידיות המסתמכות על חוזי ביטקוין עתידיים. 
תעודות סל נקודתיות עוקבות ישירות אחר מחיר הביטקוין, ומציעות למשקיעים חשיפה לתנועות המחיר שלו מבלי להחזיק בנכס ישירות.

סוג זה של תעודות סל נדון כבר למעלה מעשור, כאשר יישומים אחרונים של BlackRock ו-Fidelity מצביעים על עניין גובר במוסדות. ביטקוין, המטבע הקריפטו הראשון, פועל על בלוקצ'יין מבוזר, ומציע עסקאות מאובטחות ושקופות ללא תלות בבנקים מרכזיים.

אישור ותזמון

האישור הפוטנציאלי של ארה"ב לתעודת סל ביטקוין נקודתית עשוי להיות קרוב. Nate Geraci, נשיא ב-The ETF Store, ציין כי רשות ניירות הערך של ארה"ב עשויה לאשר בקרוב תעודות סל אלה, עם תיקונים קלים מבוקשים והצבעה פוטנציאלית של הנציב.

 

השפעה על מחיר הביטקוין

הצגת תעודת סל ביטקוין נקודתית צפויה להשפיע באופן משמעותי על מחיר הביטקוין בשל הגברת הנגישות והנזילות. הביקוש המוגבר הזה, יחד עם ההיצע הסופי של הביטקוין, ככל הנראה יעלה את המחירים. תעודת סל נקודתית תאפשר למשקיעים לקבל חשיפה לתנועות המחירים של הביטקוין באמצעות כלי השקעה מאושר, הפונה למגוון רחב יותר של משקיעים.

בצד השורי, מומחים כמו סמסון מאו, CSO ב-BlockStream, חוזים שביטקוין יכול להגיע ל-160,000 דולר או אפילו 1,000,000 דולר. גם אנתוני סקרמוצ'י מצפה לעלייה גדולה, מנבא שהביטקוין עשוי להגיע ל-330,000 דולר.

היצע וביקוש

אישור תעודת סל נקודתית צפוי להגביר את הביקוש לביטקוין , מה שיוביל למצוקת היצע. לפי PwC , הנכסים העולמיים המנוהלים מסתכמים כעת בכ-115 טריליון דולר. עם הנגישות המוגברת של ביטקוין בבורסות, הדבר עלול להוביל לכניסות שוק גדולות.

מחזיקים לטווח ארוך - קצר

בעוד שחלק מבעלי הביטקוין לטווח ארוך עשויים למכור כשהמחירים גבוהים, רבים, הידועים כ-HODLers, מחזיקים בביטקוין שלהם ללא קשר לתנודות בשוק. עבור משקיעים אלה, הביטקוין מסמל מהפכה כלכלית, המייצגת עמדה נגד בנקאות מרכזית ודוגלת בריבונות פיננסית.

זה עלול להוביל למחסור בהיצע. יחד עם ההיצע המוגבל של ביטקוין של 21 מיליון מטבעות, זה עלול להגביר את מצוקת ההיצע ככל שהביקוש גדל, ולהעלות את מחיר הביטקוין.

אישור תעודת סל ביטקוין תמשוך משקיעים בודדים והתעניינות מוסדית. פיקוח רגולטורי של ה-SEC על תעודות סל מאושרות יחדיר תחושת ביטחון למשקיעים המחפשים תמיכה מוסדית, ויעודד אימוץ רחב יותר.

לא המפתחות שלך, לא (ממש) המטבעות שלך

בעוד שהסיכוי של תעודת סל ביטקוין וההשפעה על השוק מרגשת, חשוב לזכור את הסיכונים הגלומים . המונח "לא המפתחות שלך, לא המטבעות שלך", מדגיש את החשיבות של משמורת עצמית במטבעות דיגיטליים. למרות נוחות תעודות הסל, המשקיעים חייבים להיזהר מסיכונים הקשורים למשמורת של צד שלישי.

האישור הפוטנציאלי בארה"ב מייצג הכרה מוסדית בביטקוין. בעוד שקרנות אלו לא ירכשו מיד את כל הביטקוין הזמין, השפעתן על השוק ועל מחיר הביטקוין צפויה להיות ניכרת.

האירועים השבוע עשויים להדגיש כיצד השקעה מוסדית באמצעות תעודות סל בביטקוין עשויות לעצב את עתיד הביטקוין ומרחב הנכסים הדיגיטליים.