מחאה: ''שכונות הוילות החדשות הורסות את באר שבע''

מחאה מקומית: שלטים נתלו בשטחים המיועדים לבניית שכונת רקפות. לביא גוטקינד, פעיל חברתי: ''אין פה ביקוש - שכונות ותיקות מתרוקנות והופכות לסלאמס''
send whatsapp messsage send FB messsage
שלט המחאה ברקפות (צילום סלולרי)

מחאה מקומית, כנגד בניית שכונות חדשות בעיר, במקום טיפול בשכונות הקיימות וקידום פרויקטים של פינוי-בינוי: לביא גוטקינד, פעיל חברתי וראש רשימת ‘’מפלגת עיר האבות'' למועצת העיר, תלה הבוקר שלטי מחאה בשטח המיועד לבניית שכונת רקפות. לדברי גוטקינד, הבניה המסיבית בשטחים הפתוחים של העיר הורסת ערכי טבע ובתי גידול וגם פוגעת בשכונות הוותיקות.

 

צילום סלולרי‘’אין פה בבאר שבע ביקוש אדיר לנדל''ן, אין פה את ההטבות במס שיש באופקים או נתיבות. מה שקורה, בעיר עם הגירה שלילית כמו באר שבע, הוא שאנשים עוזבים שכונות ותיקות והופכים את הבתים הישנים לבתים להשכרה שהתחלופה בהן גבוהה והתחזוקה ירודה, כי לאף אחד לא ממש אכפת''.

צילום סלולרי

‘’אין הגירה לתוך העיר. מה שקורה הוא שאנשים עוברים משכונה לשכונה. האם בתי קרקע זה מה שישאיר את האוכלוסיות החזקות בעיר? זו צורת מחשבה של שנות התשעים. אנשים מחפשים הטבות במס, מערכת חינוך טובה וביטחון. וילה, עם כל ההוצאות שבה, עם ארנונה בהתאם, לא משפרת את המצב הכלכלי שלהם'', אומר גוטקינד.

זאת ועוד: ‘’סגן ראש עיר לשעבר והממונה על תיק ההנדסה, טל אל על, גרס כל העת שיש לקדם פינוי-בינוי ולפעול דווקא לציפוף אורבני. באר שבע מתפרסת יותר מדי החוצה והליבה שלה נחלשת. ה''נכסים להשכרה'' בסופו של דבר הופכים לרכבת דיירים, עם כל ההשלכות החברתיות''. 
 


אין הגירה לתוך העיר. מה שקורה הוא שאנשים עוברים משכונה לשכונה. האם בתי קרקע זה מה שישאיר את האוכלוסיות החזקות בעיר? זו צורת מחשבה של שנות התשעים. אנשים מחפשים הטבות במס, מערכת חינוך טובה וביטחון. וילה, עם כל ההוצאות שבה, עם ארנונה בהתאם, לא משפרת את המצב הכלכלי שלהם
 על פי המתפרסם באתר עיריית באר שבע, שכונת רקפות תשלים את שכונת "כלניות" עד לכניסה הצפונית לעיר (מאחורי אצטדיון טרנר – בסיס התחמושת לשעבר). השכונה המתוכננת לקום בצפון העיר תשווק במסגרת הסכם הגג של באר שבע.

שכונת רקפות הייחודית תוכננה בזיקה למקום, לטופוגרפיה ולסביבה הטבעית בדגש לשמירת ערכי טבע, קיימים נחלים וגבעות. השכונה תיתן מענה למשפרי ומשדרגי דיור מקרב תושבי העיר באר שבע ולכאלה שירצו לעבור להתגורר בה. השכונה תוכננה לייצר סביבת מגורים איכותית, הנוצרת משילוב של איכויות עירוניות כלליות עם מאפייני המקום הייחודיים.

התוכנית מציעה מגוון אפשרויות מגורים בהם: בנייה רוויה ומתחמי מגורים צמודי קרקע. מספר יח"ד: כ-4,150 יח"ד מתוכן כ-1360 צמודי קרקע בנה-ביתך, כ-1230 צמודי קרקע – קבלן וכ-1550 בנייה רוויה.

לאחרונה פורסמו מכרזים לשיווק קרקע בשכונת רקפות. לידיעתכם, על הרוכשים הפוטנציאליים לוודא בעצמם את המידע בנוגע למאפייני המגרשים.