אלפי סטודנטים מגוייסים, מכללות באיזורי לחימה יזכו ל''רשת ביטחון''

תשלום של 2,400 שקלים עבור כל סטודנט מגוייס - כדי להעניק למכללות הטכנולגיות באיזורי לחימה ביטחון כלכלי וכוונה להקל על אלפי הסטודנטים המגוייסים
send whatsapp messsage send FB messsage
סטודנטים (הדמיה: Tungsten / נחלת הכלל)

משרד העבודה גיבש מתווה סיוע מיוחד לסטודנטיות ולסטודנטים המשרתים במערך המילואים במלחמת ״חרבות ברזל״ ולמכללות הטכנולוגיות שנמצאות באזורי הלחימה וקווי העימות.

במסגרתו, כל מכללה טכנולגית המוכרת על ידי מה"ט (המכון הממשלתי הטכנולוגי) במשרד העבודה תזכה  למענק חד פעמי בסכום של 2400 ₪ עבור כל סטודנט או סטודנטית משרתי מילואים או הורים לילד מתחת לגיל 13 שבן או בת זוגם משרתים במילואים

הסיוע התקציבי יעניק לסטודנטים בין היתר: השלמות שיעורים, שיעורי עזר, פתיחת מועדי בחינה מותאמים, הנגשה דיגיטלית נוספת לשיעורים והרצאות, לימודים בסמסטר ״צל״ והרחבת הלימודים לסמסטר קיץ ככל שידרש וכל זה ללא עלות נוספת של הסטודנטים. סכום זה נועד לעזור להם לצלוח את שנת הלימודים הקרובה ולסיים את הלימודים במועד ובהצלחה.

כמו כן מכללות טכנולגית המוכרת על ידי מה"ט אשר נמצאות באזורי הלחימה והעימות יזכו לרשת ביטחון תקציבית למשך שלוש שנות לימוד ופטור מתשלום שכר לימוד לכל הסטודנטים בשנת הלימודים הנוכחית.

המשרד יוזם מענק לימודים מלא (מלגה) למשרתי המילואים. מתווה זה נועד לסייע לסטודנטים לסיים את שנות הלימודים בהצלחה וכדי שהמכללות ימשיכו לרשום גידול בכמות הבוגרים אשר יובילו את המשך הצמיחה במשק הישראלי והגדלת הפריון.

 

כתבות נוספות למקרה שפספסת...