כתב אישום חמור: תושבי הפזורה הבריחו נשק בשווי 6 מיליון שקלים

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד עודה אלכלאב (39) מפזורת צומת הנגב, סולטאן דלאלעה (23), יאסר דלאלעה (26) ואחמד שליבי (21) מפזורת ירוחם, לאחר שהבריחו מירדן עשרות כלי נשק
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: דוברות המשטרה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

מכתב האישום שהגיש עו"ד ציון קינן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי), עולה כי הנאשמים קשרו קשר עם תושב ירדן לצורך הברחת נשקים. לאור האמור, לפני כשבועיים יצר עודה קשר עם הירדני והשניים תיאמו נקודת הברחה. 
 


השניים חזרו לשטח ישראל הניחו את השקים ושבו לשטח ירדן על מנת להביא שני שקים נוספים. עם חזרתם לארץ העמיסו השניים את השקים על רכבם ונסעו מהמקום תוך שסולטאן מעדכן את עודה כי יש לו “עצמות ארוכים ושק”
 

בהתאם לכך הסיע עודה את יאסר לנקודת תצפית והחל לשוחח עם סולטאן ועם אחמד על מנת לנהל את ההברחה. מספר שעות לאחר, עברו סולטאן ואחמד לשטח ירדן, פגשו את הירדני וקיבלו ממנו שני שקים מלאים בכלי נשק. השניים חזרו לשטח ישראל הניחו את השקים ושבו לשטח ירדן על מנת להביא שני שקים נוספים. עם חזרתם לארץ העמיסו השניים את השקים על רכבם ונסעו מהמקום תוך שסולטאן מעדכן את עודה כי יש לו "עצמות ארוכים ושק".

מספר דקות לאחר תחילת נסיעתם עצרו השניים והסתירו חלק מהשקים. בסמוך לכך, דיווח יאסר לסולטאן כי ישנו מסוק משטרתי בשמיים ובתגובה נענה כי "סיים חצי וחצי נשאר". אז חזרו סולטאן ואחמד לאזור הגבול, חצו שוב את הגבול לשטח ירדן, העמיסו על גבם 3 שקים נוספים מלאים בכלי נשק (מתוך ארבעת השקים שהיו במקום) וחזרו בחזרה לשטח ישראל. בשלב זה, החל ירי מכיוון ירדן והשניים פתחו בריצה לכיוון הרכב, הפילו את שלושת השקים שהיו על גבם, ונעצרו על ידי משטרת ישראל מיד עם הגיעם לרכב. לאור הירי שהחל, אסף עודה את יאסר ממקום התצפית והשניים החלו לסוע דרומה שם נעצרו במחסום משטרתי.

לאחר מעצרם אספה משטרת ישראל את השקים ובתוכם נמצאו: 86 אקדחים, 17 רובים מסוג M16, 15 מכלולים של רובה M16, 158 מחסניות אקדח, 5 חלקי נשק- חלק עליון של רובה M16. בתוך השק שנמצא בשטח ירדן נמצאו: 36 אקדחים, 68 מחסניות אקדח, 34 מחסניות אקדח מלאות ו 20 מכלולים לאקדח.

לנאשמים יוחסו עבירות נשק (ייבוא נשק ותחמושת) ועבירות נשק (נשיאת והובלת נשק).