מד''א דרום התייחד עם זכר המתנדב שנרצח בניר עוז

אחרי שנודע בוודאות על נפילתו של רונן אנגל ז''ל, חובש רפואת חירום מתנדב מד''א ותושב ניר עוז שנפל בקרבות בקיבוץ ונחטף ע''י חמאס במתקפה ב-7.10, במגן דוד אדום מרכינים ראש ומשתתפים בצער המשפחה
send whatsapp messsage send FB messsage
רונן אנגל ז"ל (צילום: באדיבות דוברות מד''א)

לפני פחות משבוע נודע על נפילתו של רונן אנגל  ז"ל, חובש רפואת חירום מתנדב מד"א ותושב ניר עוז שנפל בקרבות בקיבוץ ונחטף ע"י חמאס במתקפה ב-7.10. במגן דוד אדום מרכינים ראש ומשתתפים בצער המשפחה.

רונן ז"ל התחיל את דרכו במד"א לפני כשנתיים כחובש רפואת חירום ובימים אלו היה לקראת סיום הכשרתו כנהג אמבולנס במד"א. בבוקר השבת השחורה, יצא רונן ז"ל להציל חיים עם תיק כונן מד"א שהחזיק ברשותו. התיק שמכיל ציוד רפואי מציל חיים ועליו חתום שמו, נמצא מוטל בשטח הקיבוץ לאחר שרונן נחטף לעזה.

בשבוע שעבר, אשתו וילדותיו שנחטפו גם הן בשבת השחורה, שוחררו במסגרת עסקת השבויים. הוא הותיר אחריו אישה, שתי בנות ובן.

חובש בכיר ואחראי המתנדבים בתחנת מד"א באופקים יוסי אבוהרון,  ספד לו: "רונן ז"ל שאף להיות נהג אמבולנס בניר עוז ולסייע כמה שיותר לחבריו תושבי הקיבוצים. לצערנו הרב, הוא לא הספיק לעשות זאת ונקטף מאיתנו בטרם עת. הוא תמיד חייך, זה היה סימן ההיכר שלו, גם כשהיינו מגיעים לתאונות הקשות ביותר – הוא היה מצליח לגרום למטופלים שלו להעלות חיוך ולשכוח לרגע מהצרות. זוהי אבדה גדולה. יהי זכרו ברוך".

פראמדיק מד"א דני שטרקמן, מנהל אשכול אופקים-צוחר במד"א: "רונן היה מתנדב חייכן, שמח ומקצועי בעל רצון אמיתי להציל חיים. הוא אהב מאוד לעזור ומותו כואב לכולנו – לכל חבריו בתחנה, במרחב ובארגון כולו. אנו שולחים תנחומים גדולים למשפחתו. תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים".

מנהל מרחב נגב במד"א, שמעון אלקובי: "רונן ז"ל היה מתנדב אהוב ומוכשר, שהציל חיים רבים ועזר לכולם סביבו. הוא הותיר אחריו משפחה מיוחדת, שאיבדה את היקר לה מכל. אנו כואבים את מותו ומחבקים את משפחתו היקרה. יהי זכרו ברוך".