תרומת ענק: 100 מיליון דולר לאוניברסיטת בן גוריון

הפילנטרופ הקנדי-ישראלי, סילבן אדמס, הכריז על תרומת הענק כחלק מחיזוק הנגב ומדינת ישראל
send whatsapp messsage send FB messsage
תרומת ענק: 100 מיליון דולר לאוניברסיטת בן גוריון פרופ' דניאל חיימוביץ' (צילום: דני מכליס / אוניברסיטת בן גוריון)

סילבן אדמס, איש העסקים והפילנטרופ הקנדי-ישראלי, העניק תרומה של 100 מיליון דולר לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. כספי התרומה של אדמס נועדו עבור תוכנית נרחבת שמטרתה קידום החינוך ושיפור החיים הסטודנטיאליים בין כותלי הקמפוס, לצד חזון של בנייה מחדש וחיזוק הדרום, החשובים במיוחד לאור טבח ה-7 באוקטובר. באותה שבת שחורה איבדה אוניברסיטת בן-גוריון 82 איש מבניה, ביניהם סטודנטים, אנשי צוות, חברי סגל ובני משפחותיהם.

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (BGU) ואגודת הידידים של אוניברסיטת בן-גוריון בקנדה (BGU Canada) מתכוונות לנצל תרומה זו עבור שיקום הנגב, לאור חזונו של ראש הממשלה הראשון של ישראל, דוד בן-גוריון.

ההודעה הרשמית על התרומה נמסרה במסגרת: "NEGEV STRONG Gala – An Evening of BGUnity", שהתקיימה אמש (3 בדצמבר) במרכז הכנסים Westin Harbour Castle בטורונטו. לצד מר אדמס נכחו אשתו מרגרט, נשיא BGU הפרופסור דניאל חיימוביץ, ותורמים ותומכים קנדיים בולטים  של האוניברסיטה.
 


בשבת השחורה איבדה אוניברסיטת בן-גוריון 82 איש מבניה, ביניהם סטודנטים, אנשי צוות, חברי סגל ובני משפחותיהם
 


 

מר אדמס אמר: "לאחר טבח ה-7 באוקטובר, חשוב לחזק את הדרום של ישראל כדי להבטיח את בטחון תושביו, וכדי לבנות מחדש את החיים בנגב. לראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, דוד-בן גוריון, היה חזון: הוא הבין שהנגב הוא הלב הפועם של ישראל, ומהווה את מקור צמיחתה ועתידה של המדינה. אנו אומרים לאויבינו ולעולם כולו שאנחנו כאן כדי להישאר. לכן, מאמץ חיזוק ובניית הנגב חשוב עכשיו יותר מתמיד. עלינו לוודא שהמדבר והנגב ישארו כמקור הכוח לעתידה של ישראל, למרות הטבח הנורא שחווה עמנו, רק לפני 58 ימים. אוניברסיטת בן-גוריון, השוכנת בבירת הנגב, העניקה חיים לחזונו של דוד בן-גוריון - חזון הפרחת השממה. אני גאה להעניק תרומה זו לאוניברסיטת בן גוריון, שהיא עמוד תווך חשוב עבור מדינת ישראל".

 

בניין הספריה (צילום: מיכאל יעקבסבון)‘’האוניברסיטה - המעסיק הגדול בנגב''

עם שלושה קמפוסים הממוקמים בבאר שבע, שדה בוקר ואילת, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא המעסיק הגדול ביותר באזור זה של ישראל.

"אנו מודים לקרן משפחת סילבן אדמס על המחויבות האדירה עבור עתיד הנגב בכלל ואוניברסיטת בן-גוריון בפרט", אמר נשיא אוניברסיטת בן גוריון, פרופסור דניאל חיימוביץ. "תרומה זו תעזור לנו לסלול את הדרך קדימה עבור קהילת האוניברסיטה, ותסייע לנו לשקם ולחזק את הנגב, ביחד. אנו עוברים לשלב הבא, תוך התמקדות במספר תחומי השפעה מרכזיים, ביניהם: עתיד הנגב ומדינת ישראל, טכנולוגיות עתיד, שינויי אקלים, קיימות ואיכות הסביבה, ובריאות גלובלית."

מיטשל אולבאום, נשיא אגודת הידידים של אוניברסיטת בן-גוריון בקנדה, אמר: "עשרים אלף סטודנטים לומדים בקמפוסים השונים של אוניברסיטת בן גוריון בנגב, והאוניברסיטה מעסיקה 6,700 עובדים- רובם המכריע מתגורר, עובד ופועל באזורה הדרומי של הארץ. האוניברסיטה שלנו מהווה מפתח מרכזי לפיתוח כלכלי וחברתי כבר למעלה מ-50 שנה באזור זה של הארץ. בחודשים האחרונים, הסטודנטים, צוות האוניברסיטה והסגל האקדמי שלנו התמודדו עם אחת החוויות הכואבות והאפלות ביותר בתולדות ארצנו. תרומה זו מוענקת בזמן הנכון ביותר עבור התחדשותה״.