מצמרר: האם הקטור יפגוש בקרוב את אשתו שנחטפה לעזה?

אופליה רויטמן, תושבת נחל עוז, הייתה מקפידה לבקר את בעלה, הקטור, שאושפז אחרי תאונה בכפר עדי נגב, עד שנחטפה במתקפת הטרור. היום הקטור השתחרר - ומקווה לפגוש את רעייתו בקרוב
send whatsapp messsage send FB messsage
בצילום: הקטור משתחרר מעדי נגב (צילום: עדי נגב). בוידאו: הרנן פלר, אחיינו של אודליה, לאון חייקו, דודו של רון שרמן (רשתות)

הקטור רויטמן מנחל עוז נפצע בטיול ואושפז מספר ימים לפני שאשתו אופליה נחטפה מביתה. הקטור אושפז בבית החולים השיקומי עדי נגב - נחלת ערן ובעקבות כך ניצל מאותה שבת נוראית. אישתו אופליה חזרה לביתה בין הביקורים של בעלה בכפר השיקומי ונחטפה על ידי מחבלי החמאס . ההודעה האחרונה שקיבלו בני המשפחה ממנה היא "הם פה, הם פה" ומאז נותק איתה הקשר. במהלך מספר שבועות היא הוגדרה נעדרת עד שהודיעו למשפחה שהיא חטופה.

 

אופליה רויטמן (צילום: פרטי)

לאחר חודש וחצי בשיקום הקטור שוחרר ונפרד מהצוות במרכז הרפואי לשיקום ב"עדי נגב - נחלת ערן". בדברי הפרידה המרגשים שלו הביע הקטור את תודתו והערכתו למקום שהיה לו בית בימים בהם ביתו בקיבוץ נהרס, והבטיח שהביקור הראשון שיערוך עם אשתו כשתחזור מהשבי יהיה למרכז הרפואי.
 אופליה רויטמן היא אחת מ-22 החטופים בעלי אזרחות ארגנטינית. בקבוצי העוטף חיים ילידים ויוצאים רבים מעולי אמריקטה הלטינית. בין החטופים, רון שרמן, אחיינו של הזמר הארגנטיני הנודע לאון חיאקו, אחד הקולות הבולטים למען הדמוקרטיה, שהופיע בזמנו בישראל ומכונה ‘’בוב דילן הארגנטינאי''. אופליה רויטמן היא דודתו של שדרן הספורט הרנן פלר, אחד המובילים בארגנטינה. 

פלר ניצל את הבמה שיש לו, ובעת שידור מוקדמות המונדיאל בין אורוגואי לארגנטינה, אמר למילוני הצופים: ‘'יש 239 בני אדם חטופים, מהם 22 בעלי אזרחות ארגנטינאית. אנחנו דורשים שהם יחזרו הביתה, שיחזרו למשפחות שלהם. אל תהיו בשקט, הרימו את הקול. אתם לא מרגישים אשמים מכך שאתם שותקים? אתם לא מרגישים בושה? לשתוק שווה ערך ללשתף פעולה. החזירו את אופליה, החזירו את כל החטופים".